Antifrizler

Antifrizler

Araçların soğuk hava koşullarında sağlığı ve performansı için son derece önemli olan antifrizler, farklı kullanım alanlarına sahip olsa da daha çok otomobillerde motorun radyatörü ve soğutma sistemini korumaktadır. Böylece aracın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Yağ Market ise sizlere oldukça zengin bir antifriz kategorisi ile hizmet vermektedir. Önde gelen markaların birbirinden farklı yapı ve özellikteki antifrizlerini bir arada bulabileceğiniz Yağ Market sayesinde aracınızın ve motorunuzun performansını zirveye taşıyacak en doğru ve en kaliteli antifriz tercihini güvenle ve uygun fiyatlarla yapabilirsiniz.

Sizler için sunulan antifriz çeşitleri arasında şunlar yer almaktadır.

·         Artoil Organik Kırmızı Antifriz - 200 Kg

·         Artoil Organik Konsantre Kırmızı Antifriz - 3 L

·         Artoil Süper Konsantre Mavi Antifriz - 3 L

·         Artoil Süper Mavi Antifriz - 15 Kg

·         Castrol Radicool Mavi Antifriz - 208 L

·         Castrol Radicool NF Antifriz - 1 L

·         Castrol Radicool SF Kırmızı Antifriz - 1 L

·         Motul Auto Cool Optimal -37 C° Antifriz - 5 L

·         Petrol Ofisi Hazır Antifriz 40 C° - 16 Kg

·         Petrol Ofisi Kırmızı Antifriz Coolant - 16 Kg

·         Petrol Ofisi Super Antifriz - 3 L

·         Renew G12 Kırmızı Organik Antifriz -40 C° - 15 Kg

·         Renew Super Yeşil Antifriz -40 C° - 15 Kg

·         Shell Antifriz Longlife Kırmızı Konsantre - 3 L


Antifriz Nedir?

Antifriz nedir? Sorusuna yanıt olarak; Antifriz, daha çok otomobil soğutma sistemlerinde kullanılan bir kimyasal bileşiktir. Temel amacı, suyun donma noktasını düşürmek ve aynı zamanda aşırı sıcaklıklarda kaynamasını önlemektir.

Sahip olduğu özellikleri sayesinde antifriz, motorun soğutma sistemini koruyarak aracın motorunun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Genellikle glikol veya etilen glikol gibi özel kimyasal maddeler içermektedir.

İçerdiği maddeler su ile karıştırıldığında suyun donma noktasını düşürerek, soğuk hava koşullarında motorun donmasını engellemektedir. Antifriz bu sayede soğutma sisteminin daha geniş sıcaklık aralığında etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.


Antifriz Ne İşe Yarar?

Otomobil ve diğer araçların soğutma sistemlerinde kullanılan bir sıvı olan antifriz birkaç önemli görevi yerine getirmektedir. Özellikleri sayesinde araçların motorlarını koruyarak daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlamaktadır.

Antifriz ne işe yarar? Sorusuna yanıt olarak; Antifrizin temel işlevleri şunlardır.

•  İçeriğinde bulunan özel kimyasal bileşenler sayesinde suyun donma noktasını düşürür. Soğuk hava koşullarında aracın motorunun ve soğutma sisteminin donmasını engeller. Aracın kış aylarında daha düşük sıcaklıklara maruz kaldığında önemli bir koruma sağlar.

•  Suyun kaynama noktasını yükseltir, böylece aşırı sıcaklık koşullarında suyun buharlaşmasını ve kaynamasını engeller. Motorun aşırı ısınmasını önleyerek soğutma sistemini daha etkili hale getirir.

•  Soğutma sisteminde bulunan metal parçaları ve contaları korur. İçerdiği özel katkı maddeleri sayesinde, paslanmayı önler ve soğutma sisteminin iç yüzeylerini yağlar. Sistemdeki parçaların ömrünü uzatır.

•  Su ile karıştırıldığında suyun ısı taşıma kapasitesini artırır. Motorun sıcaklığını düzenler ve soğutma sisteminin daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.

•  Soğutma sistemindeki metal parçaların ve contaların korunmasını sağlayarak, sistemin daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.


Antifriz Renkleri Ne Anlama Gelir?

Antifriz ürünlerinin renkleri içerdikleri kimyasal bileşenlere ve özelliklere göre değişebilmektedir. Antifriz renkleri ne anlama gelir? Sorusuna yanıt olarak; En çok üretilen antifriz renkleri ve anlamları şöyledir.

•  Yeşil antifriz, inorganiktir ve güçlü bir şekilde motoru korur.

•  Pembe antifriz, 1 milyon km’ye kadar ömre sahiptir.

•  Mavi antifriz en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir.

•  Turuncu antifriz, donmaya karşı dayanıklı, her türlü korozyona karşı etkilidir.

•  Kırmızı antifriz, motorlarda bulunan suyun donmasını ve aşırı sıcaklarda kaynamasını engellemektedir.

•  Sarı antifriz ise kimyasal madde ve katkı maddesi içermemektedir.


Antifriz Satın Al

Antifriz satın al hizmeti için güvenilir, uygun fiyatlı ve zengin içerikli bir satış platformu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yağ Market, Türkiye’nin en kapsamlı yağ platformlarından biri olarak, antifriz konusunda da oldukça zengin ve kaliteli bir çeşitliliğe sahiptir.


Antifriz Fiyatları

Antifriz konusunda en çok merak edilen konulardan biri fiyatlar olmaktadır. Antifriz fiyatları, tercih edilen markaya, antifriz türüne, özelliklerine ve de boyutuna göre geniş bir skalada değişebilmektedir. Özellikle antifriz fiyatları 3 Lt ve 1 Lt gibi küçük boyuttaki ürünler için oldukça uygun fiyatlı olabilmektedir.

Antifriz Fiyatları 16 Kg, 200 Kg gibi çok yüksek boyutlarda da sunulabilmekte ve bu antifrizler daha yüksek fiyatlı olsa da birim olarak daha ekonomik bir tercih olabilmektedir.

Gösterilen: 1 ile 42 arası, toplam: 42 (1 Sayfa)

Sırala:
Artoil Süper Mavi Antifriz - 15 Kg
Artoil Süper Mavi Antifriz - 200 Kg
Artoil Süper Mavi Antifriz - 3 L
Castrol Radicool Mavi Antifriz - 1 L
Castrol Radicool Mavi Antifriz - 16 Kg
Castrol Radicool Mavi Antifriz - 208 L
Castrol Radicool Mavi Antifriz - 3 L
Castrol Radicool NF Antifriz - 1 L
Motul MotoCool Factory Line - 1 L
Petrol Ofisi Super Antifriz  - 16 Kg
Petrol Ofisi Super Antifriz - 1 L
Petrol Ofisi Super Antifriz - 200 Kg
Petrol Ofisi Super Antifriz - 3 L
Shell Antifriz Yeşil Konsantre - 3 L
Gösterilen: 1 ile 42 arası, toplam: 42 (1 Sayfa)

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34