Koruyucu Yağlar

Koruyucu Yağlar

Koruyucu yağlar, metallerin korozyon ve pasa karşı korunması için kullanılan yağlardır. Metal yüzeylere uygulanarak ince bir film tabakası oluşturan koruyucu yağlar sayesinde bu tabaka, metalin yüzeyinden nem, su ve diğer korozyon faktörlerinin geçmesini engellemektedir.

Metallerin kullanım ömrünü uzatmaya ve bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan koruyucu yağlar için Yağ Market, en güvenilir markaların farklı içeriklere ve boyutlara sahip koruyucu yağ ürünlerini bir arada sunmaktadır.


Koruyucu Yağ Nedir?

Koruyucu yağlar temel olarak yağ ve yağlayıcılardan oluşmaktadır. Koruyucu yağ nedir? Sorusuna yanıt olarak; Bu yağlar, metal yüzeyleri aşınmaya karşı korumaya yardımcı olmaktadır. Yağlayıcılar ise, metal yüzeyleri korozyondan korumaya yardımcı olan kimyasallardır.

Koruyucu yağlarda kullanılan yağlayıcılar genellikle kurşun, çinko, molibden disülfür, fosforik asit ve fosfat bileşikleri olmaktadır. Koruyucu yağ seçerken kullanım alanına ve özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir.

Örneğin, otomotiv sanayinde kullanılan koruyucu yağların, gemi sanayinde kullanılan koruyucu yağlardan farklı özelliklere sahip olması nedeniyle doğru kullanım alanı ve kullanım amacı için doğru içeriğe sahip koruyucu yağların tercih edilmesi gerekmektedir.


Koruyucu Yağ Çeşitleri

Koruyucu yağlar kullanım alanlarına ve özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Doğrudan uygulanan koruyucu yağlar, metal yüzeylere doğrudan uygulanmaktadır. Uygulamadan sonra, metal yüzeyde ince bir film tabakası oluşturmaktadır.

Genellikle su bazlı veya sentetik bazlı yağlardan oluşmaktadır. Katı yağlar ise metal yüzeylere toz veya pasta şeklinde uygulanmaktadır. Uygulamadan sonra metal yüzeyde katı bir tabaka oluşturmaktadır. Kurşun, çinko, molibden disülfür, fosforik asit ve fosfat bileşiklerinden oluşmaktadır.

Boyalar ve kaplamalar ise metal yüzeylere boya veya kaplama şeklinde uygulanmaktadır. Uygulamadan sonra metal yüzeyi tamamen kaplayarak korozyondan korumaktadır.  Akrilik, epoksi veya poliüretan gibi malzemelerden yapılmaktadır.

Yaygın koruyucu yağ çeşitleri arasında yağlı yağlar, sulu yağlar, sentetik yağlar, katı yağlar, boyalar ve kaplamalar bulunmaktadır. Yağ Market olarak sizler için sunduğumuz farklı koruyucu yağ çeşitlerinden oluşan marka ve ürün çeşitliliği ise şöyledir.

·         Artoil Guardian 320 - 20 L

·         Artoil Guardian 500 - 205 L

·         Artoil Guardian 680 - 20 L

·         Artoil Penetrating Oil - 5 L

·         Artoil Protective Oil MY-15 - 20 L

·         Artoil Protective Oil MY-22 - 205 L

·         Artoil Protective Oil MY-32 - 205 L

·         Petrochem Silikon Emülsiyon - 5 L

·         Sea Stuff Teak Oil Tik Yağı - 1 L

Artoil Guardian 320 - 20 L

Art Oil Guardian yağ serisi, bazik malzemelerle kolayca temizlenebilen bir yapıya sahiptir. Vaks yapılı olan Artoil Guardian 320- 20 L ürünü ise solvent bazlı ve su uzaklaştırıcı bir koruyucu yağ olarak, oldukça etkili bir korumaya sahiptir.

Petrochem Silikon Emülsiyon - 5 L

Petrochem silikon emülsiyonları, su ve silikon yağı içeren bir karışımdan oluşan ürünlerdir. Petrochem Silikon Emülsiyon- 5 L ürünü, yüzeylere uygulandığında su itici özellikler kazanmaktadır. Koruyucu yağ olarak metal yüzeyleri paslanmaya karşı korumaktadır. Aynı zamanda aşınmayı azaltmaktadır.

Artoil Protective Oil MY-15 - 20 L

Art Oil Protective Oil My Serisi, her türlü metal uygulamalarında etkili bir korozyon koruması sağlayan, VCI (buhar fazı korozyon inhibitörü) özelliği ile donatılmış, teknolojik ince yağ bazlı bir üründür.

Özel formülasyon, kullanım alanlarında geniş bir yelpazede etkili koruma ve yağlama sunmaktadır. Artoil Protectice Oil MY-15 -20 L buhar fazına geçebilen inhibitörler sayesinde yağ filminin ulaşması zor noktalara ulaşarak uzun dönemli korozyon koruması sağlamaktadır.

İnce yağ tabakası, metal yüzeylere mükemmel bir şekilde yapışmakta, aşınmayı azaltmakta ve yağlama özelliği sağlamaktadır.


Koruyucu Yağ Fiyatları

Koruyucu yağ fiyatları, birçok değişkene bağlı olarak belirlenmektedir. Ürünlerin türüne, özelliklerine ve miktarına göre değişen fiyatlar için Yağ Market piyasadaki en uygun fiyatları sunmayı başarmaktadır.

Koruyucu yağ satın alırken, kullanım alanına ve çevre koşullarına uygun bir ürün seçmek oldukça önemlidir. Ayrıca koruyucu yağ seçerken, güvenilir bir markanın ürününü tercih etmek de en iyi performans açısından önem arz etmektedir.

Yağ Market, en uygun fiyatlarla piyasadaki en kaliteli koruyucu yağ markalarını ve kaliteli koruyucu yağ seçeneklerini müşterileriyle buluşturmaktadır. İnternet sitemiz üzerinde yer alan ürünleri inceleyerek güncel fiyat listesine ulaşmanız mümkündür.

Gösterilen: 1 ile 22 arası, toplam: 22 (1 Sayfa)

Sırala:
Artoil Guardian 320 - 20 L
Artoil Guardian 320 - 208 L
Artoil Guardian 500 - 20 L
Artoil Guardian 500 - 208 L
Artoil Guardian 680 - 20 L
Artoil Guardian 680 - 208 L
Artoil Protective Oil MY-15 - 16 L
Artoil Protective Oil MY-15 - 20 L
Artoil Protective Oil MY-15 - 20 L
Artoil Protective Oil MY-15 - 208 L
Artoil Protective Oil MY-22 - 16 L
Artoil Protective Oil MY-22 - 20 L
Artoil Protective Oil MY-22 - 20 L
Artoil Protective Oil MY-22 - 208 L
Artoil Protective Oil MY-32 - 16 L
Artoil Protective Oil MY-32 - 20 L
Artoil Protective Oil MY-32 - 20 L
Artoil Protective Oil MY-32 - 208 L
Petrochem Koruyucu Yağ - 5 L
Petrochem Silikon Emülsiyon - 5 L
Sea Stuff Teak Oil Tik Yağı - 1 L
Sea Stuff Teak Oil Tik Yağı - 5 L
Gösterilen: 1 ile 22 arası, toplam: 22 (1 Sayfa)

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34