Kompresör Yağları

Kompresör Yağları

Günümüzde birçok endüstriyel süreç, hava ve gaz kompresörleri tarafından desteklenmekte ve bu kompresörler, havayı sıkıştırarak enerji depolamanın yanı sıra çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılabilen gazları da oluşturabilmektedir.

Ancak bu makinelerin sağlıklı çalışması ve uzun ömürleri için uygun yağlama şarttır. Kompresör yağları, bu önemli görevi yerine getiren özel formülasyonlara sahip yağlardır. Kompresör yağlarının özellikleri ve işlevleri şöyledir.

•  Kompresör içindeki hareketli parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltarak yağlama görevini yerine getirir. Aşınmayı en aza indirir ve makinenin uzun ömürlü olmasını sağlar.

•  İşlem sırasında oluşan ısıyı absorbe ederek kompresörü soğuturlar. Sistemdeki sıcaklığı kontrol etmeye yardımcı olur ve aşırı ısınmayı önler.

•  Contaların ve contaların elastikiyetini koruyarak sistemdeki sızıntıları en aza indirir. Enerji tasarrufu sağlar ve kompresörün verimliliğini artırır.

•  Metal yüzeyler arasındaki teması engelleyerek oksidasyonu ve paslanmayı önler. Bu da makinenin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sürdürmesine yardımcı olur.


Kompresör Yağı Çeşitleri

Kompresör yağı için özel formülasyonlara sahip pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. Rafine edilmiş ham petrolden elde edilen mineral yağlar, düşük maliyetleri ve geniş uygulama alanları nedeniyle tercih edilmektedir.

Özel olarak üretilen sentetik kompresör yağları ise geniş sıcaklık aralıklarında çalışabilmekte ve daha uzun ömürlü olabilmektedir. Ayrıca yüksek performanslı kompresörler için ideal bir tercih olmaktadır. Mineral yağlar ile sentetik yağların bir karışımı olan yarı sentetik yağlar da bulunmaktadır.

Yarı sentetik yağlar, düşük maliyeti ile sentetik yağların performans avantajlarını birleştirmektedir. Yağ Market, her ihtiyaca uygun ve her çeşitte ürünü önde gelen markalar ile sunmayı başarırken, platformda bulunan kompresör yağı çeşitleri arasında şunlar bulunmaktadır.

·         Artoil Gacrux MP 100 Kompresör Yağı - 14 Kg

·         Artoil Gacrux MP 150 Kompresör Yağı - 205 L

·         Artoil Gacrux SP 46 Kompresör Yağı - 205 L

·         Artoil Süper Ekovat Yağı - 208 L

·         Castrol Aircol SN 68 - 20 L

·         Castrol Icematic 299 - 20 L

·         Castrol Tribol CS 1555-100 - 20 L

·         Klüber Summit SH 46 - 20 L

·         Mobil EAL Arctic 100 - 20 L

·         Mobil Gargoyle Arctic SHC NH 68 - 208 L

·         Mobil Rarus 427 - 20 L

·         Petrol Ofisi XT 100 Kompresör Yağı - 20 L

·         Petrol Ofisi XT 32 Kompresör Yağı - 180 Kg

·         Shell Corena S2 P 100 - 209 L

·         Shell Refrigeration Oil S4 FR-F 68 - 20 L


Kompresör Yağı Hangisi?

Kompresör yağı seçimi kullanılacak kompresörün tipine, çalışma koşullarına ve üreticinin önerilerine bağlı olarak değişmektedir. Kompresör yağı hangisi? Sorusu için genel olarak, endüstriyel kompresör yağlarını belirlemek için aşağıdaki faktörlere dikkat etmek önemlidir.

•  Kompresör Tipi

•  Çalışma Koşulları

•  Üretici Talimatları

•  Yağın Viskozitesi

•  Uygulama Alanı


Mobil Kompresör Yağı

Mobil kompresör yağı, özellikle dünyanın önde gelen yağ üretici firmalarından biri olan Mobil’in kompresörler için özel olarak formüle ettiği yağlardır. Mobil kompresör yağları çeşitli viskozite sınıflarında mevcut olabilmektedir.

Farklı sıcaklık aralıklarında çalışan kompresörler için uygun seçenekler sunan Mobil aynı zamanda pek çok farklı formülasyon ile farklı özelliklere sahip seçenekler sunmaktadır. Yağ Market, zengin kompresör yağı koleksiyonu içerisinde Mobil markasının da pek çok ürününü sunmaktadır.


Kompresör Yağı Fiyatları

Belirli bir markanın popülerliği ve talebi özellikle kompresör yağı fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Genel olarak kompresör yağı fiyatları litre başına belirlenmekte ve farklı markaların sahip olduğu fiyat politikasına göre litre arttıkça fiyatlar da artış göstermektedir.

Ayrıca markaların farklı tip seçenekleri de bulunmakta ve bu tiplerin kalitesi ile özellikleri aynı litre olsa da fiyatlarda değişikliğe neden olabilmektedir. Genel bir kılavuz olarak standart mineral bazlı kompresör yağları genellikle sentetik yağlara göre daha uygun fiyatlı olmaktadır.


Kompresör Yağı Satın Al

Yağ Market, Türkiye’nin en zengin yağ çeşitliliğine sahip platform olarak, her zaman en kaliteli seçenekleri müşterilerine uygun fiyatlarla sunmaktadır. Güvenilir kompresör yağı satın al hizmetleri için Yağ Market’i gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Aradığınız her kompresör yağı markasını ve çeşidini sitemizde bulabilir, farklı boyutlarda seçeneklerle ihtiyacınız olan litreyi tercih ettiğiniz markadan ve tipten hemen kolayca sipariş verebilirsiniz.

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 119 (2 Sayfa)

Sırala:
Artoil Süper Ekovat Yağı - 1 L
Artoil Süper Ekovat Yağı - 16 L
Artoil Süper Ekovat Yağı - 208 L
Castrol Aircol PD 100 - 16 Kg
Castrol Aircol PD 150 - 20 L
Castrol Aircol PD 32 - 16 Kg
Castrol Aircol PD 46 - 16 Kg
Castrol Aircol PD 68 - 16 Kg
Castrol Aircol SN 68 - 20 L
Castrol Aircol SR 46 - 20 L
Castrol Aircol SR 68 - 20 L
Castrol Icematic 299 - 20 L
Castrol Icematic SW 46 - 5 L
Castrol Icematic SW 68 - 5 L
Castrol Tribol CH 1430 - 20 L
Castrol Tribol CS 1555-100 - 20 L
Castrol Tribol CS 1555-32 - 20 L
Castrol Tribol CS 1555-46 - 20 L
Castrol Tribol CS 1555-68 - 20 L
Klüber Summit PS 150 - 19 L
Klüber Summit SH 46 - 20 L
Mobil EAL Arctic 100 - 20 L
Mobil EAL Arctic 22 - 5 L
Mobil EAL Arctic 22 - 5 L (4 Adet)
Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 119 (2 Sayfa)

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34