• Castrol Aircol PD 150 - 20 L

Castrol Aircol PD 150 - 20 L

2.400,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Castrol Aircol PD 150 - 20 L


ÜRÜN TANIMI

Tüm soğutma kompresörleri ayrıca hava kompresörlerinde de kullanıma uygundur.


Castrol Aircol PD yağları, hem pistonlu hem de rotari kompresörlerin yağlanmasında kullanılmak üzere tasarlanmış, yüksek kalitede rafine edilmiş baz yağlar ve üstün katık teknolojisi kullanılarak üretilen bir kompresör yağı serisidir. Aircol PD kompresör yağları mükemmel oksidasyon direncine ve düşük kurum oluşturma eğilimine sahip olup, 220°C'ye varan hava çıkış sıcaklıklarına sahip kompresörlere ilişkin DIN 51506 VD-L yağlayıcılar sınıflandırmasının koşullarını fazlasıyla yerine getirmektedir.

KULLANILDIĞI YERLER

Castrol Aircol PD kompresör yağları geniş bir viskozite aralığında sunulmakta olup, bu sayede, değişen çevre sıcaklıklarında çalışan değişik kompresör tiplerine uygunluk sağlanmaktadır. Gereken viskozite derecesinin seçilmesinde, kompresör üreticisinin uygun çevre sıcaklığı aralığı için yaptığı tavsiyelere göre hareket edilmelidir (bu aralık, çalışma yüzeyleri arasında bir yağ filminin korunmasıyla, bu yağ filmi
içindeki akışkanın sürtünmesi nedeniyle absorbe olan güç miktarını en aza indirme arasındaki en sağlıklı dengeyi kuracak şekilde seçilmiş olacaktır). Ancak, bir genelleme yapmak gerekirse, normal çevre sıcaklıklarında Aircol PD 32 ve Aircol PD 46, yağ banyosu içinde çalışan rotari kompresörler için uygunken, Aircol PD 68 ve Aircol PD 100'ün pistonlu kompresörlerin karter ve silindirleri için seçilmesi uygun olacaktır. Aircol PD 150, paletli kompresörler ya da yüksek çevre sıcaklıklarında çalışan pistonlu kompresörler için tavsiye edilir.

FZG Dişli Testi ile yapılan ölçümlerin sonuçlarına göre, Castrol Aircol PD kompresör yağlarının aynı zamanda yeterli bir aşınma önleme performansına da sahip olduğu gösterilmiştir. Bu sayede vidalar arasındaki tahrik etkisinin, rotorların kendileri tarafından verildiği bazı vidalı kompresörlerde de kullanılabilirler. Castrol Aircol PD yağları mükemmel sudan ayrılma karakteristikleri sayesinde kompresör içinde oluşan yoğunlaşmadan kaynaklanan suyun emülsiyon yapmadan yağdan kolayca ayrılmasını sağlamakta ve yağ seperatörü elemanlarının zamanından önce bloke olması riskini en aza indirmektedir. Aircol PD serisi ayrıca, korozyona karşı da tamamen koruma sağlayıp, nemli koşullarda çalışıldığında kompresör içindeki korozyonu önlemektedir. Hava kompresörü tasarımındaki çağdaş eğilim, yağlayıcının görevini daha da ağırlaştıran daha yüksek yük ve sıcaklık değerlerinde, daha küçük aygıtlardan daha yüksek kapasiteler elde etme yönündedir.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34