• Castrol Perfecto HT 5 - 208 L

Castrol Perfecto HT 5 - 208 L

14.395,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz
Castrol Perfecto HT 5 - 208 L

Isı Transfer Yağı

Yüksek ısıl kararlılığı, oksidasyon direnci ve düşük uçuculuğu sağlayan, yüksek kalitede rafine edilmiş baz yağlar kullanılarak üretilen bir ısı transfer yağıdır.

Sistemler, normalde yağ ile hava arasındaki tek temasın yağın görece serin olduğu ve açıkta kalan yağ yüzeyinin sınırlı bulunduğu bir tankın içinde gerçekleşeceği tarzda tasarlanırlar. Her ne kadar Castrol Perfecto HT 5 yağının kendi yapısından kaynaklanan oksidasyon kararlılığı yüksek olsa da,
yağın çalışma ömrünün, önemli düzeyde, hava temasını ortadan kaldırmaya yönelik önlemlerin etkinliğine bağlı olduğu unutulmamalıdır. Açık banyolarda yağ, 100°C'yi aşan sıcaklıklarda oksidasyona uğrayacaktır. Bu da yağ ömrünü olumsuz etkileyecektir.

Castrol Perfecto HT 5, özellikle havayla temasın minimize edildiği sistemlerde yüksek kararlılığı sayesinde üstün performans sağlayacaktır. Bu tip kapalı sistemlerde, 300°C düzeyindeki maksimum yağ banyosu sıcaklıklarına
(320°C'ye ulaşan film sıcaklıklarına) izin verilebilmektedir.

Castrol Perfecto HT 5, yüksek devridaim hızına sahip sistemler için düşük viskoziteli bir yağdır. Bu yapısı sayesinde yüksek debi değerlerinde kullanılabilmesi ile birlikte yüksek ısı transferi hızlarına olanak sağlar. Böylelikle sistem verimliliklerinde artış sağlar.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34