• Castrol Pyroplex Blue NLGI 2 - 180 Kg

Castrol Pyroplex Blue NLGI 2 - 180 Kg

81.495,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Castrol Pyroplex Blue NLGI 2 - 180 Kg


ÜRÜN TANIMI

Castrol Pyroplex Blue, çok işlevli katı yağlayıcı katkı maddesi içeren mavi renkli, çok nemli ve ıslak ortamlarda dahi pas ve oksidasyonu engelleyen yapışkan bir lityum kompleks gresidir. Castrol Pyroplex Blue gres, içerdiği çok özel katıklar sayesinde, su ile temas ettiğinde iyice yapışkan hale gelir ve kullanıldığı yerden akmayarak yağlama görevini tam performans ile sürdürür. Castrol Pyroplex Blue’nun eşsiz Castrol teknolojisi ile geliştirilmiş yük taşıma yeteneği, ağır yüklere maruz yataklarda mükemmel performansa ulaşılabilmesi için, mükemmel oksidasyon karakteristikleri ve yüksek sıcaklıkta yapısal kararlılık özelliği ile tamamlanmıştır. Kurşunsuz ve klorsuz katkı maddeleri kullanılarak, ürünün çevre üzerindeki olumsuz etkisi azaltılmıştır.


KULLANILDIĞI YERLER

Castrol Pyroplex Blue, arazide çalışan ve çok zor çalışma şartları ile mücadele eden iş ve tarım makinelerinde, ağır devirli ve yüksek yük altında çalışan rulman ve kaymalı yataklar gibi ağır şartların olduğu endüstriyel uygulamalarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Ayrıca basınca, sıcaklığa ve suya karşı yüksek dayanım istenilen tüm yağlama noktalarında kullanımı da uygundur. Tavsiye edilen çalışma sıcaklığı aralığı - 20°C ile 160°C arasındadır. Otomotiv sektöründe; İş makineleri, traktörler ve diğer tarım makineleri, kaya kırıcıları, kaya delicileri, sabit ve mobil vinçler, kamyon ve tır çekicilerinde bulunan tüm rulman ve yataklar. Endüstriyel uygulama alanları; Demir çelik sektörü, çelikhane ve haddehanede su ve sıcaklığın olduğu rulmanlı yataklar, kağıt sektörü, kağıt makineleri ıslak kısım rulmanlı yataklar.


KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

•  Tek ürün kullanımı ile stok maliyetlerini azaltır.

•  Yanlış ürün kullanımı sebebi ile oluşan zararları engeller.

•  Yüksek yapışma özelliği sayesinde düşük gres sarfiyatı sağlar.

•  Katı yağlayıcı içermesi sebebi ile gresleme unutulsa dahi bir süre daha güvenle yağlama yapar.

•  Geliştirilmiş yüksek basınç ve sıcaklık dayanımı sayesinde uzun ekipman ömrü, daha uzun gres ömrü ve gresleme aralıklarına sahiptir.

•  Lityum kompleks sabun sayesinde değişken ve zor çalışma koşullarında dahi tam koruma nedeni ile bakım giderlerini azaltır.

•  Soğuk havalarda bile üstün pompalanabilme özelliğine sahiptir.

•  Otomatik yağlama sistemi kullanımı ile düşük sarfiyat sağlar.

•  İlk çalışma anında dahi üstün performansa sahiptir.


Dikkat: Castrol Pyroplex Blue ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önerilir.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34