Mobil ATF 220 - 20 L

ÜRÜN TANIMI

Mobil ATF 220, Dexron IID kullanılması istenen araçların otomatik şanzımanlarında kullanılan yüksek performanslı yağdır. Ayrıca özel uygulamalarda hidrolik sıvı olarak da kullanılır. 

ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil ATF 220 yüksek kaliteli geleneksel baz yağlar ile içinde düzenli ve kontrollü sürtünme/aşınma özellikleri sağlayan viskozite indeksi artırıcılar, oksidasyon ve köpük önleyicilerin bulunduğu özel katık sisteminin bir araya getirilmesi ile formüle edilmiştir. Bu ürün, müşterilere 1994 model ve öncesi çeşitli tipteki otomobiller ile değişik sürüş koşullarında bile mükemmel sürüş imkanı sağlar. Başlıca faydaları şunlardır:


ÖzellikleriAvantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
İyi ısıl ve oksidasyon kararlılığıYağın ömrü süresince etkili çalışması için şanzımanları temiz tutmak amacıyla lak, çamur ve tortu oluşumuna karşı koyar.
İyi aşınma önleme özellikleriDaha uzun şanzıman ömrü sağlamak amacıyla kabul edilen aşınma miktarını karşılar
Düşük sıcaklıklarda mükemmel akışkanlıkİlk çalışmayı kolaylaştırır ve düşük sıcaklıklarda temiz ve hızlı yağlama sağlar
Etkili köpük kontrol özellikleriZorlu çalışma koşulları altında düzgün ve güvenli vites değiştirme duygusu verir ve yağ kayıplarını azaltır.
Type IID için kullanılan tüm keçe malzemeleriyle uyumludurEtkili sızdırmazlık kontrolü sağlar

KULLANIM YERLERİ

Mobil ATF 220, Dexron IID performans seviyesinin belirtildiği binek araçları ve hafif kamyonların otomatik ve düz şanzımanlarının yanı sıra bu kapsamdaki hidrolik direksiyon sistemleri için de önerilir. Aynı zamanda tarımsal ekipmanların bazı özel hidrolik sistemleri ile benzer yağ taleplerinin bulunduğu diğer sistemlerde de kullanıma uygundur. Kullanıcının üretici talimatlarını esas alması önerilir. Başlıca kullanım alanları şunlardır: 

•  Dexron IID veya Allison C-4 tipi yağların kullanılması istendiği arazi şartlarında çalışan araçların şanzımanları, hidrolik direksiyonları ve diğer hidrolik sistemleri

•  Endüstriyel hidrolik sistemler ve parçalar

SPESİFİKASYONLAR VE ONAYLAR

Mobil ATF 220 aşağıdaki üretici onaylarına sahiptir:
MB-Approval 236.7X
MAN 339 TYPE DX
Voith DIWA G607X
ZF TE-ML-03D/04D/11A/14A/17CX


Mobil ATF 220 aşağıdaki talepleri gerektiren uygulamalar için önerilir:
GM Dexron IIX
Allison C-4X
Renk DoromatX
Caterpillar TO-2X
Ford M2C163-AX
GM Type A Suffix AX

TİPİK ÖZELLİKLER

Mobil ATF 220
Viskozite, ASTM D 445 
cSt @ 40ºC37
cSt @ 100ºC7.0
Brookfield Viskozitesi, ASTM D 5293 -cP @ -40ºC33,000
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270153
Akma Noktası, ºC, ASTM D 97-44
Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92200
Yoğunluk @15ºC kg/l, ASTM D 40520.870
RenkKırmızı

SAĞLIK VE GÜVENLİK

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34