• Mobil EAL Arctic 46 - 5 L (4 Adet)

Mobil EAL Arctic 46 - 5 L (4 Adet)

14.395,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobil EAL Arctic 46 - 5 L (4 Adet)

ÜRÜN TANIMI

Mobil EAL Arctic Serisi yüksek performanslı Çevreye Duyarlı Yağlar (EAL), özellikle ozon dostu HFC soğutucu kullanan soğutma kompresörleri ve sistemlerinin yağlanması için özel olarak tasarlanmış tam sentetik ürünlerdir (HFC'ler klorin içermeyen ve dünya pazarlarında klorin içeren soğutucuların yerine kullanılan ürünlerdir). Mobil EAL Arctic Serisi yağlar benzersiz yağlama, aşınmaya karşı koruma, kimyasal, ısıl ve hidrolik kararlılık sağlaması amacıyla özel sentetik poliol esterleri (POE'ler) ve özgün katık sistemleri ile formüle edilmiştir. Bu ürünler HFC soğutucuları ile karıştırılabilir ve yaygın olarak kullanılan HFC'lere karşı çok iyi tanımlanmış viskozite/sıcaklık/basınç ilişkisi içindedir. Mobil EAL Arctic Serisi yağlarının performansı HFC'lerin geniş bir yelpazede sağladığı soğutma ve havalandırma sistemleri açısından tam olarak belgelenmiş ve dünya çapında birçok önde gelen kompresör ve sistem üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Mobil EAL Arctic Serisi ISO Viskozite sınıfı 15 ile 220 arasında temin edilebilir. HFC soğutucularının kullanıldığı evsel ve ticari soğutucular ile klima sistemlerinde bu yağlar önerilmektedir.

ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil EAL marka yağlar çevreye uyumluluk ve mükemmel performansları açısından dünya çapında tanınmakta ve kabul edilmektedir. Mobil EAL Arctic Serisi ürünler, bilim adamlarımız tarafından Montreal Protokolünde öngörülen yeni kuşak ozon-dostu soğutucuların tamamlayıcısı ve dünya çapında kabul edilen anlaşmalara uygun niteliklere sahip olacak şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünlerin geliştirilmesi benzersiz yağlayıcı ürünlerin temini konusunda ileri teknoloji kullanımını öngören kesintisiz kararlığımızın bir simgesi niteliğindedir. Mobil EAL Arctic Serisi yağların geliştirilmesinde, bilim adamlarımızın ürünlerimizin sağladığı faydaların geniş bir yelpazede yer alan uygulamalarda benzersiz performans sağlaması amacıyla önde gelen kompresör üreticileri ve sistem tasarımcıları ile kurdukları yakın ilişki temel etken olmuştur. Laboratuvar testleri ile bağlantılı olarak yaptığımız çalışmalar, Mobil EAL Arctic Serisi yağların benzersiz performansını bir kez daha teyit etmiştir. Bu işbirliği çalışması sayesinde bilim adamlarımız ürün serilerimiz içinde her bir viskozite sınıfı için optimum sentetik POE yapısının tasarlanmasına olanak sağlamış ve soğutucu uygulamalarının gerektirdiği kararlılık ve uyumluluk taleplerini karşılayacak katık paketlerinin geliştirilmesine olanak vermiştir. Mobil EAL Arctic Serisi yağlar aşağıda verilen özellikler ve potansiyel faydalar sağlar: Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar Evaporatörü temiz tutar, programsız duruşları azaltır ve bakım maliyetlerini düşürür Mükemmel yüksek sıcaklık kararlılığı Soğutma sistem tasarımlarında üstün sistem verimliliği ve uygun yağ dönüşü sağlar HFC soğutucuları ile çok iyi tanımlanmış karışım ve basınç, hacim, sıcaklık ilişkisi Kompresör aşınmalarının önlenmesi ile bakım maliyetlerini düşürür Aşınmaya karşı üstün koruma özellikleri Düşük sıcaklıkta mükemmel yağ akışkanlığı sağlar, wax tortularını önler ve evaporatör verimliliğini artırır. Yüksek viskozite indeksi ve wax-içermeyen yağ


ÖZELLİKLERİ, AVANTAJLARI VE SAĞLAYABİLECEĞİ FAYDALAR
•  Geniş bir yelpazedeki ekipman ve uygulamalar için gerekli özel viskozite gereksinimlerini karşılar
•  Geniş viskozite aralığı


KULLANIM YERLERİ
Uygulama Esasları: Mobil EAL Arctic Serisi yağlar higroskopiktir ve bu nedenle işlemler sırasında nem kapmaması için gerekli önlemler alınmalıdır. Kullanılmayan ambalajlar sıkıca kapatılmalıdır. Ürünlerin nemin nüfuz edebileceği plastik kaplar içinde taşınmaması gerekir. Mobil EAL Arctic Serisi yağlar HFC soğutucularının kullanıldığı soğutucu sistemleri için önerilir. Özel uygulamalar aşağıda verilmektedir:
•  Buzdolapları, derin dondurucular, klima ve ısı pompaları gibi evsel soğutma sistemleri
•  İşyeri, süpermarket, otel klimaları gibi ticari soğutma sistemleri ve düşük sıcaklıktaki taşımacılık uygulamaları
•  Gıda hazırlama ve derin dondurma gibi endüstriyel uygulamalar ve kriojenik uygulamalar


TİPİK ÖZELLİKLER
Mobil EAL Arctic Serisi 22 22 CC 32 46 68
ISO Viskozite Sınıfı 22 22 32 46 68
Viskozite, ASTM D 445
cSt @ 40ºC 23.2 24 34.2 49.2 68.0
cSt @ 100ºC 4.6 4.8 5.8 7.3 8.7
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270 130 129 115 115 95
Akma Noktası, ºC, ASTM D 97 -57 -54 -48 -42 -36
Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92 236 236 236 230 230
Özgül Ağırlık @ 15ºC kg/l, ASTM D 1298 1.00 0.991 0.98 0.97 0.96


SAĞLIK VE GÜVENLİK
Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS'ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34