• Mobil Gargoyle Arctic SHC 226E - 208 L

Mobil Gargoyle Arctic SHC 226E - 208 L

29.100,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobil Gargoyle Arctic SHC 226E - 208 L


Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi tam sentetik, soğutma kompresörleri ve ısı pompalarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış üstün performanslı yağlayıcılardır. Yağlayıcılar wax içermeyen, ısıl ve oksidasyon bozunmalarına karşı üstün dirence sahip sentetik hidrokarbon polialfaolefin (PAO) sıvılarından formüle edilmiştir. Doğal olarak sahip oldukları kesme dayanımlı yüksek viskozite indeksi ve düşük sıcaklıklardaki kolay akışkanlığı sayesinde geleneksel mineral yağların kapasitesinin ötesindeki zor koşullarda gerekli performansı sergileyebilmektedirler. Bu yağların soğutucu gazlar içinde çözülebilirliği ve karışabilirliği düşük olduğundan bunun sonucu olarak basınçlı soğutucu gazın olduğu ortamda daha kalın film oluşturur ve mil keçe kaçaklarını azaltır. Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlar sürtünme ve sürtünmeye bağlı kayıpları azaltırlar, soğutma sisteminin işletme verimini yükseltirler. Bu yağlar çok yüksek sıcaklıklarda çalışan soğutma kompresörlerinin yağlanmasında ve çok düşük evaporatör sıcaklıklarına sahip sistemler için önerilir. Bunlar amonyak (NH3) ve karbondioksit (CO2) gibi soğutucular kullanılan soğutma kompresörleri için uygundur ve aynı zamanda R-12 gibi CFC soğutucuları ile mükemmel sonuç elde edilmiştir. Bunlar kükürt dioksit hariç, bütün soğutucularla uyumludur ve özellikle soğutucu olarak amonyak (NH3) kullanılan sistemlerde çok başarılı olduğu gözlenmiştir. Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi geleneksel mineral yağlar ile tam olarak karışabilir, ancak bu, Mobil sentetik ürününün üstün performans özelliklerinde azalma yapabilmektedir.


Özellikleri ve Faydaları
Mobil SHC Serisi yağlar yenilikçi ve üstün performansı ile dünya çapında tanınmış ve kabul görmüş yağlayıcılardır. PAO sentetik ürünlerinin bilim adamlarımız öncülüğünde gerçekleştirilen moleküler tasarımı, Mobil'in benzersiz yağlayıcı ürünleri meydana getirmek ileri teknoloji kullanma konusundaki devam eden kararlılığının bir göstergesidir. Ekipman üreticileri ile yaptığımız çalışmalar, Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlayıcıların benzersiz performansı ile ilgili laboratuvar testleri sonucunda elde ettiğimiz bilgileri teyit etmektedir. Endüstriyel makine üreticileri ile yapılan ortak çalışmalar da aynı şekilde düşük sıcaklıklarda mükemmel akıcılığın yanı sıra, basınç altında soğutucu gazın karışması nedeniyle olan viskozite kaybına karşı olan dayanıklılığının, mükemmel kalınlıkta yağ filmi ve mil sızdırmazlığı sağlandığını göstermiştir. Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlar, içinde kullanılan PAO baz yağlarının niteliği itibarı ile yüksek sıcaklık uygulamaları için kritik bir özellik olan ısıl /oksidasyon direnci sağlamaktadır. PAO baz yağlarının moleküler dağılımının dar aralık içinde olması yağın buharlaşma ve taşınmasını da en aza indirmektedir. Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlar aşağıda verilen özellikler ve potansiyel faydaları sağlamaktadır:


Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Daha uzun kompresör ömrü yanı sıra daha iyi mil sızdırmazlığı, düşük rulman yorulma ve daha az
Soğutucu akışkan ortamında yüksek yağ filmi kalınlığı programsız duruş olanakları sağlayacak kompresöre aşınma koruma özelliği sağlar
Özellikleri Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Uzun yağ ömrü, uzatılmış yağ değişim aralıkları ve daha az sayıda periyodik bakım sağlar
Mükemmel ısıl/oksidasyon ve kimyasal kararlılık
Düşük lak ve tortu oluşumu neticesinde daha uzun filtre ömrü ve daha düşük mil sızdırmazlığı sağlar
Düşük buharlaşma Viskozite artışını engeller, yağ tüketimini azaltır
Düşük sıcaklık akışkanlığı mükemmeldir, herhangi bir wax birikimi yoktur ve evaporatör verimliliği yüksektir
Yüksek Viskozite indeksi ve wax içermeyen bileşim
Potansiyel sistem verimliliği artışı ve düşük güç tüketimi imkanı sağlar
Düşük çekme gerilim katsayısı
Uzun keçe ömrü sağlar, ve mil keçesinde oluşabilecek kaçakları azaltır
Keçe uyumluluğu


Kullanım Yerleri
• Ticari, endüstriyel, ısı pompaları uygulamaları ve denizcilik soğutma sistemleri
• Ticari, endüstriyel ve evsel ısı pompası uygulamaları
• Pistonlu ve rotatif kompresör tasarımları için önerilir
• Beraber kullanılması önerilen soğutucu gazlar: Amonyak (NH3) ve Karbondioksit (CO2)


Spesifikasyonlar ve Onaylar
Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi 224 226E 228 230
aşağıdaki endüstri ve üretici spesifikasyonları karşılar veya fazlasıyla geçer:
USDA H1 Quality Level X X X X


Tipik Özellikler
Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi 224 226E 228 230
ISO Viskozite Sınıfı -- 68 100 220
Viskozite, ASTM D 445
cSt @ 40ºC 29.0 68.0 97 220
cSt @ 100ºC 5.6 10.2 13.7 25.0
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270 132 136 147 149
Akma Noktası, ºC, ASTM D 97 ‹-54 -45 -45 -39
Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92 230 266 255 260
Özgül Ağırlık 15ºC /15ºC ASTM D 1298 0.82 0.83 0.84 0.85
Köpük Testi, ASTM D 892, Seq I 10/0 10/0 10/0 10/0
Eğilim/Kararlılık, ml/ml
Bakır Şerti Korozyonu, ASTM D 130,3 hrs 1A 1A 1A 1A
@ 100ºC


Sağlık ve Güvenlik
Mevcut bilgiler ışığında, amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS'ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya internet aracılığıyla sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34