• Mobil Glygoyle 320 - 208 L

Mobil Glygoyle 320 - 208 L

35.945,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobil Glygoyle 320 - 208 L

ÜRÜN TANIMI

Mobil Glygoyle Serisi, mineral yağların kapasitesinin üzerindeki aşırı sıcaklık şartlarında çalışan dişli, yatak ve sirkülasyon sistemi uygulamaları için benzersiz yağlama sağlayan yüksek performanslı polialkilen glikol bazlı (PAG) yağlardır. Bu yağlar yüksek kesme kararlılığına ve ısıl bozulma, oksidasyon, çamur ve tortu oluşumuna karşı benzersiz mukavemete sahiptirler. İçinde, polialkilen glikol baz yağların doğal niteliklerine herhangi bir olumsuz etki yapmaksızın aşırı basınç (EP) özelliği, aşınma önleme, pas ve korozyona karşı koruma ve köpüklenme dayanıklılığı sağlayan katkı maddeleri içerir.

Mobil Glygoyle Serisi yağlarının viskozite indeksi yüksektir ve wax içermemeleri nedeniyle akma noktası son derece düşüktür. Sürtünme ve çekme katsayıları (dişli ve rulmanlardaki uyuşmayan temas yüzeylerinde olduğu gibi) mineral yağlara kıyasla düşüktür. Üstün yağlama karakteristikleri, birçok uygulamada çalışma sıcaklığının düşük olmasına yol açar.

Mobil Glygoyle Serisi ürünler 25 yılı aşkın zaman dilimi içinde en zor endüstriyel koşullar altında bile benzersiz performans sergilemiştir. Bu yağlar önde gelen plastik kalender, kağıt makine yatakları, kompresör ve dişli imalatçıları tarafından önerilmektedir ve genellikle çok zor çalışma koşulları altında kullanım için tercih edilmektedir.


ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil Glygoyle Serisi marka yağlar dünya çapında yenilikçi ve benzersiz performansları ile tanınmış ve kabul görmüştür. Bu moleküler tasarımlı polialkilen glikol sentetik ürünler, özel olarak Mobil Glygoyle Serisi için seçilmiştir ve benzersiz ürün performansı sağlamak için ileri teknoloji kullanımında kararlığı simgeler. Mobil Glygoyle Serisinin geliştirilmesinde, ürünlerimizin sürekli gelişen endüstriyel tasarımlarının gerektirdiği benzersiz performansı sağlamasını temin amacıyla araştırma bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımız ile ekipman üreticileri arasında yapılan işbirliği temel etken olmuştur.

Mobil Glygoyle ürünler esas olarak mineral yağlar ve diğer sentetik ürünlerin istenen sonucu vermediği geniş bir yelpazedeki endüstriyel uygulamalarda kritik yüksek sıcaklık taleplerini karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Düşük sürtünme ve çekme katsayısı ve düşük gaz absorbe etme gibi özellikler bu ürünlere daha geniş bir uygulama alanı sağlamıştır. Mobil Glygoyle Serisi yağlar aşağıdaki özellikleri ve potansiyel faydaları sağlar:


Özellikleri  Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Mükemmel ısıl ve oksidasyon kararlılığı, çamur ve tortu oluşumuna karşı dayanıklılıkUzun yağ ömrü, üretim artışı, daha az planlı veya plansız bakım duruşu 

Daha az bakım maliyetleri ve parça değiştirme masrafları
Düşük çekme ve sürtünme katsayısıÇalışma sıcaklıklarını düşürür, ekipman verimliliğini artırır, güç tüketimini azaltır ve keçe ömrünü uzatır

Parça ömrünü uzatacak şekilde rulman mikro-kayma etkisini asgariye indirir
Çok yüksek ısıl iletkenlikÇalışma sıcaklığını düşürür, yağ kullanım süresini uzatır
Mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığıGüç tüketimini azaltır ve düşük ortam sıcaklıklarında daha çabuk ısınarak daha düzenli çalışma sağlar
Tamamen çelik veya çelik-bronz metalürjisi için yüksek sıcaklıklarda dişli aşınması önlemeAşınmayı önlemesi, çalışma sıcaklığını düşürmesi ve düzenli çalışması sayesinde işletme maliyetlerini düşürür
Basınçlı hidrokarbon gazlarda düşük absorpsiyon ve viskozite azalmasıDoğal gaz kompresörlerinde daha koruyucu yağ filmi oluşturur ve yağ ömrünü uzatır
Endüstriyel ekipmanlarda çok amaçlı kullanım özelliğiDaha az sayıda ürün ile düşük envanter maliyeti sağlar ve yanlış yağ kullanımını önlerKULLANIM YERLERİ

Diğer poliglikol esaslı yağlarda olduğu gibi, Mobil Glygoyle ürünleri mineral yağlar ile karışmaz ve geleneksel mineral yağlarla çalışan sistemlere seviye tamamlamak için eklenmez, Mobil Glygoyle ürünleri kullanılan sistemlere de seviye tamamlama yağı olarak mineral esaslı yağlar kullanılmamalıdır. Mobil Glygoyle Serisi higroskopiktir ve sudan ayrılmaz. Doğal olarak sahip olduğu yüksek özgül ağırlığı sayesinde su deponun dibine çökmez. Mobil Glygoyle Serisi yağlar birçok keçe malzemesi ile uyumludur, ancak günümüzde çok çeşitli tipte elastomer madde kullanılmaktadır. En iyi sonuç için ekipmanı temin eden firmaya, keçe imalatçısına veya yerel Mobil temsilcisine uyumluluk konusunda başvurulmalıdır.

Mobil Glygoyle yağlayıcıları, sistem yağ sıcaklıkları en fazla 200ºC olan düz yataklar, rulmanlar ve diğer endüstriyel kapalı tip dişli sistemlerinde kullanılır. Özel uygulama alanları şunlardır:

- Ağır hizmet plastik kalenderleme işlemleri

- Yüksek sıcaklıktaki kağıt makine yatakları

- Endüstriyel düz, helisel ve sonsuz kapalı dişli sistemleri

- Pistonlu ve rotatif hava, doğal gaz, CO2 ve diğer proses gaz kompresörleri


UYGULAMA NOTLARI
Polialkileneglikol (PAG) esaslı yağlarda, PAG bazyağlardan gelen mükemmel doğal yağlama özellikleri bulunmaktadır. Ancak, PAG esaslı yağların conta, boya ve kaplama malzemeleri ve bazı hafif metal alaşımları ve diğer yağlarla uyumlu olma açısından bazı sınırlamaları bulunmaktadır. Herhangi bir PAG yağını uygulamadan önce ekipmanın orijinal imalatçısıyla temas kurup uygulamayla ilgili spesifik tavsiye alınız.

Diğer yağlayıcılarla uyumluluk
Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30, mineral yağlarla ve diğer sentetik yağlayıcıların çoğuyla uyumlu değildir. Ek olarak, PAG bazyağının spesifik türüne bağlı olarak diğer PAG tipi yağlayıcılarla da uyumlu olmayabilir. (örn. Mobil Glygoyle 11, 22, 30 ve Mobil Glygoyle ISO VG Serisi karıştırılamaz)Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30'un daha önce mineral yağlarla ya da PAO bazlı sentetik yağlayıcılarla doldurulmuş olan sistemlerde kullanılması genellikle önerilmez. Mevcut PAG'nin üzerine Mobil Glygoyle ürünleri koyarken ya da bunlarla değiştirirken uyumluluğun kontrol edilmesi önerilmektedir; mevcut yağın boşaltılması, yıkanması ve baştan doldurulması yoluyla yağların birbirine karışmasının önlenmesi genellikle tercih edilen yöntemdir. Mineral yağdan veya başka sentetik ürünlerden Mobil Glygoyle ürünlerine geçiş yaparken sistemi baştan aşağı temizlemek ve dönüşümden önce uygun sıvılarla sistemi yıkamak çok önemlidir. Daha detaylı bilgi için lütfen ExxonMobil temsilcinizle temas kurunuz.

Su
Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30 ve diğer tüm PAG yağlayıcılar higroskopiklerdir ve mineral yağlardan ya da sentetik hidrokarbonlardan daha fazla su emerler. Bu nedenle PAG yağlarının aşırı neme maruz kalmaması için özen gösterilmelidir. Sahip oldukları tabii yüksek özgül ağırlıklarından dolayı, su depoların dibine çökmek yerine yağlayıcıların üst tabakasında kalır.

Conta uyumluluğu
PAG bazlı yağlayıcılar, mineral yağlar ya da da sentetik hidrokarbonlarda kullanılan standart sızdırmazlık elemanlarının çoğuyla uyumlu değildir. Uyumlu olmayan malzemelerin daralma ya da gevşeme olasılığından dolayı sızdırmazlık elemanında ciddi boyutta yağ sızıntısına ya da arızalanmalarına sebep olabilir. Mineral yağ ya da sentetik hidrokarbonlardan Mobil Glygoyle 11, 22 ya da 30'a geçiş yaparken sızdırmazlık elemanının uyumluluğu dikkate alınmalıdır. FKM ve VMQ normalde PAG ile kullanılmaya uygundur. NBR malzemeler kullanılabilir ancak sınırlı sıcaklık aralığına sahiptirler. Her durumda, farklı imalatçıların işletme şartları ve elastomer özelliklerinin değişkenlikleri dikkate alınmalıdır. En iyi sonuç için ekipmanın tedarikçisiyle ya da sızdırmazlık elemanının imalatçısıyla spesifik önerileri için temas kurunuz.

Hafif Metal Alaşımlar
Mobil Glygoyle 11, 22 ve 30 ve PAG yağlayıcılar demirli esaslı ve demir dışı metallerin olduğu dişli uygulamalarında kullanılmaya uygundur. Ancak, Mobil Glygoyle ürünleri ve PAG yağlayıcılarının Alüminyum veya Magnezyum içeren hafif metal alaşımlarla kullanılması önerilmemektedir. PAG yağlayıcıların bu tür hafif metal alaşımlarda kullanılması fazla aşınmaya sebep olabilir. Ek bilgi için lütfen teçhizatın orijinal imalatçısına başvurunuz.

Diğer Maddeler
Boyalar, kaplama malzemeleri ve bazı plastikler PAG yağlayıcılarla kullanılmaya uygun değildir. İki bileşenli boyalar (reaktif boyalar, epoksi reçineler) genelde yağlayıcıyla temas halinde olan iç kaplamalarda kullanılmaya uygundur. Bunun haricinde yağlayıcıyla temas halinde olan iç alanlar kaplamasız olarak bırakılmalıdır. Yağ seviye göstergeleri, kontrol kapakları, vs. gibi yerlerde kullanılan malzemelerin doğal cam ya da poliamid malzemelerden olması tercih edilir. Pleksiglas gibi diğer transparan plastikler baskı altında bozulup çatlayabilir.

 

TİPİK ÖZELLİKLER

Mobil Glygoyle2230
ISO Viskozite Sınıfı 
220
Viskozite, ASTM D 445 

cSt @ 40ºC Haz.00Ağu.00
cSt @ 100ºC 25.Oca30.Eyl
Akma Noktası, ºC, ASTM D 97 -41-41
Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92 229221
Özgül Ağırlık @ 20ºC, ASTM D 1298 03.Eki02.Eki
Bakır Şerit Korozyonu, ASTM D 130, 100ºC de 24 saat 1B 1B
Pas Testi, ASTM D 665, Distile Su Geçer Geçer
Köpük Testi , ASTM D 892, Seq I, Eğilim / Kararlılık , ml/ml 5/0 5/0
4-Bilya - Aşınma, ASTM D 4172, mm 0.4 0.4
FZG Yük Testi, DIN 51534 (Mod), Yük Kademesi 12+ 12+ 

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34