Mobil Rarus 427 - 20 L

-%21
3.000,00 ₺ 2.375,00 ₺

Mobil Rarus 427

Vakum pompası yağı Mobil Rarus 400 Serisi önde gelen kompresör imalatçılarının talep ettiği zorlu gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmış üstün performanslı külsüz hava kompresörü yağlarıdır. Yüksek kaliteli mineral baz yağlar ile orta ve ağır koşullar altında çalışan kompresörler için benzersiz ekipman koruması ve güvenirliği sağlamak üzere tasarlanmış yüksek performanslı katık sistemi ile formüle edilmişlerdir. Bu yağlar ekipman sorunlarını ve tortu oluşumunu ve taşınmasını en aza indirerek aşınmaya karşı mükemmel koruma ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi olanağı sağlarlar. Yüksek FZG Yük Testi değeri nedeniyle Mobil Rarus 400 Serisi yağlayıcılar dişli ve yatak bulunan kompresör sistemlerinin yağlanmasında çok üstün bir performans sergilemekte ve bu durumda gerek karter ve gerekse silindir yağları olarak yaygın biçimde kullanılmalarına yol açmaktadır. Mobil Rarus 400 Serisi yağlayıcıları DIN 51506 VD-L standartlarını aşmakta, oksidasyon ve tortu oluşumuna karşı çok üstün direnç sergilemektedirler. Bu yağlar bir çok önde gelen kompresör imalatçıları tarafından önerilmekte ve onaylanmaktadır.

Özellikleri ve Faydaları

Mobil Rarus 400 Serisi yağlar, geleneksel mineral yağlara kıyasla daha temiz kompresöre ve daha düşük tortu oluşumuna neden olmakta, böylelikle iki bakım arası çalışma süreleri daha uzun olmaktadır. Bunların mükemmel oksidasyon ve termal kararlılıkları bir taraftan yağ ömrünü uzatırken, aynı zamanda çamur ve tortu oluşumunu kontrol etmektedirler. Bu yağlar ekipman ömrü ve performansını artıran aşınma ve korozyona karşı benzersiz koruma sağlamaktadır.

Kullanım Yerleri

Mobil Rarus 400 Serisi yağlar tek ve çok kademeli hava kompresörleri için önerilir. Özellikle sürekli yüksek çalışma sıcaklıklarında etkilidir. DIN 51506 standartına göre, maksimum basınclı hava sıcaklığı 220 °C'dır.Bu yağlar pistonlu ve rotari tipte kompresörlerde kullanılır. Düşük viskozite sınıfında olanlar genelde rotari kompresörler için uygundur. Rarus 400 Serisi yağlar geçmişte aşırı yağ bozulması, düşük supap performansı veya tortu oluşumu sergileyen üniteler için önerilir. Bu yağlar kompresör imalatında kullanılan bütün metaller ve mineral yağlarla uyumlu olan elastomerlerden imal edilmiş keçe, O-ring ve contalar ile uyumludur.

Mobil Rarus 400 Serisi yağlar, soluma amaçlı kullanılan hava kompresörlerinde kullanılmak amacıyla yapılmamıştır ve bunun için önerilmez.

Mobil Rarus 400 Serisi yağlar aşağıda verilen tipteki kompresörler için mükemmel performans sergiler:

* Pistonlu hava kompresörleri karter ve silindirleri
* Vidalı kompresörler
* Kanatlı kompresörler
* Eksenel ve santrifüj kompresörler
* Kritik dişli ve yataklara sahip kompresör sistemleri
* Sabit ve hareketli uygulamalarda kullanılan kompresörler

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34