Mobil SHC 626 - 20 L

ÜRÜN TANIMI

Mobil SHC 600 Serisi, ekipman koruma, yağ ömrü ve müşteri verimliliğini artırmayı sağlayacak sorunsuz çalışma açısından benzersiz hizmet veren üstün performanslı dişli ve yatak yağlardır. Bu yağlar doğal olarak yüksek viskozite indeksine sahip bazyağlar ile özgün ve özel katık sistemi ile bilimsel olarak tasarlanarak formüle edilmiştir ve böylece bu ürünler yüksek ve düşük sıcaklık altındaki en güç servis koşulları altında bile mineral yağlar ile kıyaslanmayacak üstün performans sağlar. Bu ürünler, ağır yükler ve aşırı kesme dayanımı koşulları altında bile mekanik kesmeye karşı dayanıklı olduklarından herhangi bir viskozite kaybına uğramazlar.

Üretiminde kullanılan baz yağların moleküler yapısı sayesinde Mobil SHC 600 Serisi ürünlerin sürtünme katsayıları düşüktür. Bunun sonucunda dişli ve rulman temas yüzeyleri gibi uyumlu olmayan yük bölgelerinde sıvı sürtünmesi azdır. Sıvı sürtünmesinin azalması ile çalışma sıcaklıklarının düşmesi, dişli verimliliğinin artması ve enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bu durum, aynı zamanda parça ömrünü uzatır ve daha ekonomik ekipman tasarımına olanak sağlar. Mobil SHC 600 Serisi içinde kullanılan baz yağlar oksidasyon önleyici katıklara karşı olağanüstü duyarlıdır ve böylelikle özellikle yüksek sıcaklıklarda oksidasyon ve çamur oluşumuna karşı üstün direnç gösterir. Bu yağlar için kullanılan katık sisteminin bileşimi, çok sayıda metal uyumluluğu yanı sıra, pas, korozyon ve aşınmaya karşı mükemmel koruma, sudan ayrılabilme kararlılığı, köpük oluşumu kontrolü ve havayı bırakma özelliği sağlar. Mobil SHC 600 Serisi yağları aynı zamanda normal olarak mineral yağ kullanılan ekipmanlardaki aynı keçe ve diğer yapım malzemeleri ile uyumludur.

Mobil SHC 600 Serisi yağlarının üretiminde kullanılan ileri teknoloji, bu ürünlerin dünya çapında geniş bir yelpazede yer alan ekipman işletmecileri için başlıca tercih nedeni olmaktadır. Önceleri yüksek sıcaklık sorunlarına çözüm getirmekle ün kazanan bu ürünler, günümüzde sağladıkları çok çeşitli fayda ile birçok endüstriyel uygulamalarda kullanılır olmuşlardır.

ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil SHC 600 Serisi yağlar yenilikçi özellikleri ve benzersiz performansı ile dünya çapında tanınmakta ve kabul görmektedir. Öncülüğünü bilim adamlarımızın yaptığı moleküler düzeyde tasarlanmış bu sentetik ürünler, benzersiz yağlama ürünleri yaratma amacıyla ileri teknoloji kullanımındaki kararlılığımızı sembolize eder. Mobil SHC 600 Serisi yağların geliştirilmesinde rol oynayan temel faktörlerin başında, sürekli gelişmekte olan endüstriyel dişli tasarımları ve çalışma koşullarına uygun benzersiz performans sağlayacak ürün temini için bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımız ile önde gelen ekipman üreticileri arasında gerçekleştirilen yakın çalışma gelmektedir.

Ekipman üreticileri ile yapılan çalışmalar, Mobil SHC 600 Serisi yağların benzersiz performansa sahip olduğunu gösteren laboratuar testleri ile elde edilen sonuçları teyit etmektedir. Ekipman üreticileri ile yapılan ortak çalışmaların bir başka faydası da, mineral yağlardan dönüşüm ile potansiyel verim artışı sağlanabileceğinin ortaya konması olmuştur. Bu faydalar, yüksek devirli sonsuz dişlilerde olduğu gibi, tasarım gereği genel dişli verimliliğinin düşük olmasının kaçınılmaz olduğu ekipmanlarda özellikle belirgin olarak ortaya çıkar.

Ürün formülasyonundan sorumlu bilim adamlarımız, yağın yüksek sıcaklıklara maruz kalması nedeniyle karşılaşılabilecek sorunları en alt düzeye indirmek için Mobil SHC 600 Serisi yağlara benzersiz ısıl/oksidasyon dayanıklılığı potansiyeli sağlayacak olan seçkin özel baz yağlar seçmişlerdir. Formülasyon sorumlularımız ayrıca baz yağlarının sahip olduğu mükemmel yağ ömrü ve tortu kontrolü ile, ısıl/oksidasyon ve kimyasal bozunmaya dayanıklılığa en üst düzeyde yarar sağlayacak özel katıklar kullanmışlardır. Bu formulasyon yaklaşımı, mineral yağlarla kıyaslanmayacak düzeyde düşük sıcaklık akışkanlığı karakteristiği sağlamakta ve bu özellik, merkezi düşük sıcaklık uygulamaları için çok önemli bir avantaj sağlamaktadır. Mobil SHC 600 Serisi yağlar aşağıda verilen potansiyel faydaları sağlamaktadır:


Özellikleri  Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Mükemmel yüksek sıcaklık ısıl/oksidasyon direnciEkipmanın yüksek sıcaklıklardaki çalışma kapasitesini arttırır

Yağ ömrünü uzatır, yağ değişim intiyaçlarını ve maliyetlerini azaltır.

Arızasız çalışma ve daha uzun filtre ömrü için çamur ve tortu oluşumunu azaltır
Yüksek viskozite indeksi ve wax içermeyen yapıYüksek sıcaklıklarda viskozite ve yağ filmi kalınlığını korur

Benzersiz düşük sıcaklık ve ilk çalıştırma performansı sağlar
Düşük sürtünme katsayısıSürtünmeyi azaltır, artan verimlilik ile enerji tasarrufu ve daha düşük çalışma sıcaklıkları sağlar

Rulmanlarda mikro-kayma etkisini önler, rulman ömrünü uzatır
Yüksek yük taşıma kapasitesiEkipmanı korur ve ömrünü uzatır; beklenmedik duruşları azaltır ve servis ömrünü uzatır
Dengeli katık bileşimiPas ve korozyona karşı koruma, su ayırma, köpük oluşumu kontrolü ve havayı bırakma performansları ile, geniş bir yelpazede endüstriyel uygulamalar için arızasız çalışma sağlar ve işletme maliyetlerini düşürür


KULLANIM YERLERİ

Mobil SHC 600 Serisi yağları mineral yağlar ile uyumludur, ancak bunlarla karışması performanslarının düşmesine yol açabilir. Performansından en üst seviyede yararlanabilmek için sistemin Mobil SHC 600 serisi içinde yer alan yağlardan biri ile değiştirilmeden önce iyice temizlenmesi önerilir. Mobil SHC 600 Serisi, florokarbon, poliakrilat, poliüretan eter, bazı silikonlar, etilen/akrilik, klorinli polietilen, polisülfit ve bazı nitril lastikleri gibi sızdırmazlık malzemeleri ile uyumludur. Günümüzde kullanılan bazı elastomerler arasında önemli düzeyde farklılıklar olabilmektedir. En iyi sonuç elde edilebilmesi için uyumluluk teyidi açısından ekipman imalatçısı, keçe imalatçısı veya yerel Mobil temsilcinize danışınız.

Mobil SHC 600 Serisi yağlarının yüksek ve düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu, yağ sıcaklıklarının geleneksel yağlayıcılar açısından uygun olmadığı veya verimlilik artışının gerekli olduğu durumlarda geniş bir yelpazede yer alan dişli ve yatak uygulamalarında kullanılması önerilmektedir. Bunlar özellikle parça değiştirme, temizlik ve yağ değişimi maliyetlerinin yüksek olduğu uygulamalar için uygundur. Özel uygulama alanları şunlardır:

•  Ömürlük yağ doldurulan, özellikle yüksek oran/düşük verim sonsuz dişli kutuları
•  Yağ değişimlerinin zor olduğu erişilmesi zor yerlerde bulunan dişli kutuları
•  Mevsimsel yağ değişimlerinden kaçınmanın mümkün olduğu düşük sıcaklıkta çalışan kayak liftleri
•  Yüksek sıcaklıkların söz konusu olduğu karıştırıcı masuralı rulmanları ve masuralı boyun rulmanları
•  Plastik kalenderler
•  Denizcilik alanlarındaki gibi güç koşullar altındaki santrifüj uygulamaları
•  Demiryolu Alternatif Akım Tahrik Grupları
•  Mobil SHC 625, 627, 629 ve 630, doğal gaz, saha gazları toplama, CO2 ve doğal gaz endüstrisinde kullanılan diğer işlem gazları basan yağ banyolu vidalı rotari kompresörler


SPESİFİKASYONLAR VE ONAYLAR

Mobil SHC 600 Serisi aşağıdaki aşağıdaki endüstri spesifikasyonları karşılar veya aşar:624625626627629
ABB TURBO HZTL 90572   X  
ABB TURBO HZTL 90617   X  
CINCINNATI MACHINE P-34      
CINCINNATI MACHINE P-35      
CINCINNATI MACHINE P-59      
CINCINNATI MACHINE P-74      
CINCINNATI MACHINE P-78      
CINCINNATI MACHINE P-80   X  
CONE DRIVE/TEXTRON      
DAVID BROWN RADICON/TEXTRON Type H X XXX
EMD AC Traction Motors      
FLENDER BA 7300 table A     X
FLENDER BA 7300 table A and C      
FLENDER BA7300 12 0003     X
FLENDER BA7300 12 0004     X
SEW Type R, K, F     X
SEW Type R, K, F, S X   X
SEW Type S      
Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34