Mobil Unirex N3 - 18 Kg

5.000,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobil Unirex N3 - 18 Kg

UNIREX N gresleri, rulmanlı yataklarda yüksek ısıda kullanıma uygun yüksek kaliteli, lityum-kompleks ürünlerdir. Bu çok yönlü gresler, çok geniş bir endüstriyel kullanım alanına sahip olup, özellikle elektrikli motorların yağlanmasında tavsiye edilmektedir.

Unirex N 2 bir NLGI No. 2 sınıfı olup, genelde el ile dolgu veya gres tabancası ile uygulanır.UNIREX N 3 bir NLGI No. 3 sınıfı olup, tekrar gresleme gerektirmeyen "sealed for life" tipi  elektrikli motor rulmanları, dikey olarak monte edilmiş rulmanlar gibi özel uygulamalar ve yüksek hızda yapılan uygulamalar için kullanılmaktadır.UNIREX N gresleri, ekstra kaynak koruma özellikleri gerektiren aşırı basınçlı koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

UNIREX N 2, Yağlama Gresi DIN 51825- K2N – 30L ve ISO L-XBDHA 2 gerekliliklerini karşılamaktadır.

UNIREX N 3, Yağlama Gresi DIN 51825-K3N-20 ve ISO L-XBDHA 3 gerekliliklerini karşılamaktadır.Özellikleri ve Faydaları

Unirex N gresleri, yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün bir performansa sahiptir, suya ve korozyona karşı dayanıklıdır ve çeşitli rulman yatağı uygulamalarında uzun ömürlü kullanım imkanı sunar.


Kullanım Yerleri

Üstün oksidasyon stabilitesi ve yüksek sıcaklıklarda yumuşamaya karşı direnci sayesinde, UNIREX N gresleri, fırın-konveyör rulman yatakları, kurutucuların makaralı rulmanlarında, döner buhar contaları, fırın-arabası rulmanları, endüklenmiş-draft fanı rulmanları gibi uygulamalarla, fırın, çelik demlendirme fırını gibi yüksek radyan ısıya yakın ekipmanlarda kullanılabilir.

UNIREX N 2 bir NLGI No. 2. sınıf, genelde el ile  veya yağ tabancası ile uygulanır.

UNIREX N 2 elektrikli motorların yağlanmasında tavsiye edilmektedir. NEMA (Ulusal Elektrik Üreticileri Derneği) İzolasyon Sınıfı A, B ve F motorları için uygundur.

UNIREX N 3 bir NLGI No. 3, tekrar gresleme gerektirmeyen " sealed for life"  tipi rulmanlı yataklar, dikey olarak monte edilmiş rulmanlı yataklar ve yüksek-hızdaki rulmanlı yataklar gibi özel uygulamalarda kullanılır.

UNIREX N, çoğunlukla el ile uygulanır. UNIREX N 2, otomatik merkezli sistemler için uygun olsa da, otomatik sistemlerin işlevlerinden biri yağı kısa süreli aralıklarla takviye etmek olduğundan bu sistemleri kullanan ekipmanlar UNIREX N'nin uzun ömürlü özelliklerine normalde ihtiyaç duymaz. Bu sistemlerde UNIREX N 3 kullanılmamalıdır.

Bir yağın oksidasyon dayanıklılığı seviyesinden bağımsız olarak, sıcaklıktaki artış gresin okside olma  ve ısıl bozulma hızını etkiler. Buna bağlı olarak, yüksek sıcaklıklarda daha sık yağlama yapılması gerekir. UNIREX N yağlarında, yağlama aralıklarının 175°C’de sürekli hizmette bir haftayı aşmaması tavsiye edilmektedir.190°C’ye yaklaşan sıcaklıklarda yağlama aralıkları her gün veya her vardiyada olmalıdır. Yağlama aralıkları servisin türüne göre değişiklik gösterir ve motor üreticisinin tavsiyeleri öncelikli olmalıdır.

Sağlık ve Güvenlik

 Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz. 

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34

Sepetim"

Sepetiniz Boş

"