Mobil Unirex N3 - 18 Kg

ÜRÜN TANIMI

UNIREX N gresleri, rulmanlı yataklarda yüksek ısıda kullanıma uygun yüksek kaliteli, lityum-kompleks ürünlerdir. Bu çok yönlü gresler, çok geniş bir endüstriyel kullanım alanına sahip olup, özellikle elektrikli motorların yağlanmasında tavsiye edilmektedir.

UNIREX N 2 bir NLGI No. 2 sınıfı olup, genelde el ile dolgu veya gres tabancası ile uygulanır. UNIREX N 3 bir NLGI No. 3 sınıfı olup, tekrar gresleme gerektirmeyen "sealed for life" tipi  elektrikli motor rulmanları, dikey olarak monte edilmiş rulmanlar gibi özel uygulamalar ve yüksek hızda yapılan uygulamalar için kullanılmaktadır. UNIREX N gresleri, ekstra kaynak koruma özellikleri gerektiren aşırı basınçlı koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

UNIREX N 2, Yağlama Gresi DIN 51825- K2N – 30L ve ISO L-XBDHA 2 gerekliliklerini karşılamaktadır.

UNIREX N 3, Yağlama Gresi DIN 51825-K3N-20 ve ISO L-XBDHA 3 gerekliliklerini karşılamaktadır.


ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

UNIREX N gresleri, yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün bir performansa sahiptir, suya ve korozyona karşı dayanıklıdır ve çeşitli rulman yatağı uygulamalarında uzun ömürlü kullanım imkanı sunar.


Özellikleri

Avantajları ve Sağlayabileceği Yararlar
Üstün yüksek sıcaklık performansıLityum-kompleks kalınlaştırıcı,  190°C’ye kadar sıcaklıklarda  gresin yumuşamasını / yatak dışına akmasını önler.
Üstün gres ömrüRulmanlı yataklar  üzerinde yapılan laboratuvar testleri, 140°C’ye kadarki sıcaklıklarda üstün sürekli yağlama performansı sağlandığını göstermiştir.
Çok iyi düşük sıcaklık özellikleriİlk çalıştırma gücü gereklilikleri en az -20°C’ye kadarki sıcaklıklarda düşüktür ve torkun sınırlandırmadığı uygulamalarda -30°C’ye kadarki sıcaklıklarda uygun olabilir.  -20°C’de DIN 51825 düşük sıcaklık tork gerekliliklerini karşılamaktadır.
Mükemmel mekanik stabiliteMekanik çalışma nedeniyle yumuşamaya karşı mükemmel direnç gösterir
Üstün su ve korozyon direnciSu ile yıkanıp gitmeye karşı  dirençlidir ve rulmanlı yatakları korozyona karşı korur
Yüksek hızdaki uygulamalarda mükemmel performansKanallama özellikleri, yüksek hızda, derin oyuklu bilyalı rulman yataklarında mükemmel performans sağlar. DmN (ortalama rulman çapı X devir) 360.000'ü geçtiğinde UNIREX N3 tavsiye edilmektedir.


KULLANIM YERLERİ

Üstün oksidasyon stabilitesi ve yüksek sıcaklıklarda yumuşamaya karşı direnci sayesinde, UNIREX N gresleri, fırın-konveyör rulman yatakları, kurutucuların makaralı rulmanlarında, döner buhar contaları, fırın-arabası rulmanları, endüklenmiş-draft fanı rulmanları gibi uygulamalarla, fırın, çelik demlendirme fırını gibi yüksek radyan ısıya yakın ekipmanlarda kullanılabilir.

UNIREX N 2 bir NLGI No. 2. sınıf, genelde el ile  veya yağ tabancası ile uygulanır.

UNIREX N 2 elektrikli motorların yağlanmasında tavsiye edilmektedir. NEMA (Ulusal Elektrik Üreticileri Derneği) İzolasyon Sınıfı A, B ve F motorları için uygundur.

UNIREX N 3 bir NLGI No. 3, tekrar gresleme gerektirmeyen " sealed for life"  tipi rulmanlı yataklar, dikey olarak monte edilmiş rulmanlı yataklar ve yüksek-hızdaki rulmanlı yataklar gibi özel uygulamalarda kullanılır.

UNIREX N, çoğunlukla el ile uygulanır. UNIREX N 2, otomatik merkezli sistemler için uygun olsa da, otomatik sistemlerin işlevlerinden biri yağı kısa süreli aralıklarla takviye etmek olduğundan bu sistemleri kullanan ekipmanlar UNIREX N'nin uzun ömürlü özelliklerine normalde ihtiyaç duymaz. Bu sistemlerde UNIREX N 3 kullanılmamalıdır.

Bir yağın oksidasyon dayanıklılığı seviyesinden bağımsız olarak, sıcaklıktaki artış gresin okside olma  ve ısıl bozulma hızını etkiler. Buna bağlı olarak, yüksek sıcaklıklarda daha sık yağlama yapılması gerekir. UNIREX N yağlarında, yağlama aralıklarının 175°C’de sürekli hizmette bir haftayı aşmaması tavsiye edilmektedir.190°C’ye yaklaşan sıcaklıklarda yağlama aralıkları her gün veya her vardiyada olmalıdır. Yağlama aralıkları servisin türüne göre değişiklik gösterir ve motor üreticisinin tavsiyeleri öncelikli olmalıdır.


SPESİFİKASYONLAR VE ONAYLAR

UNIREX N aşağıdaki endüstri spesifikasyonlarını karşılar veya fazlasıyla geçer:

2

3
DIN 51825: (2004-06)KP2N-30LKP3N-20


TİPİK ÖZELLİKLER

UNIREX N

2

3
Kalınlaştırıcı TipiLityum-kompleksLityum-kompleks
NLGI Sınıfı23
Renk, GörünüşYeşilYeşil
YapıYumuşak, kremamsıYumuşak, kremamsı
Damlama Noktası, ASTM D 2265, °C230230
Baz Yağ Viskozitesi, ASTM D 445, cSt @ 40°C115115
Baz Yağ Viskozite İndeksi, ASTM D 22709595
Penetrasyon, 60 vuruş işlenmiş, ASTM D217, mm/10280235
Penetrasyon değişimi, 100,000 vuruştan sonra, ASTM D 217, mm/102530
Yağ Ayrışması, ASTM D 6184, % Ağırlıkça @100°C / 30 saat1.50.6
EMCOR Pas Testi, ASTM D 6138 (Damıtılmış Su), derecesi0,10,1
Su ile Yıkanma Kaybı, @ 79°C, ASTM D 1264, % Ağırlıkça3.73.5
Gres ömrü, DIN 51821 (FE-9), L50 saat @ 140 °C283448


SAĞLIK VE GÜVENLİK

Mevcut bilgiler ışığında; amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya Internet aracılığı ile sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz. 

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34