• Mobil Vactra Oil No. 2 Kızak Yağı - 208 L

Mobil Vactra Oil No. 2 Kızak Yağı - 208 L

20.000,00 ₺

Çok Al Az Öde

Minimum Adet Birim Fiyatı İndirim Oranı
4 + 19.750,00 ₺ -1.25%
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobil Vactra Oil No. 2 Kızak Yağı - 208 L

ÜRÜN TANIMI

Günümüz yüksek verimli takım tezgahlarının gerektirdiği hassasiyet ve parça yüzey kalitesi gereksinimlerini tam olarak karşılayacak şekilde özel olarak tasarlanmış üstün kaliteli yağlardır. Yüksek kaliteli baz yağlar ve performansı dengelenmiş düşük sürtünme özelliği, korozyondan üstün koruma ve köpük oluşumuna direnç sağlayan katık sistemi ile formüle edilmiştir. Özgün ve ileri teknolojideki katık paketi sınır yağlama şartlarında oluşan ince yağ filminde tuttu-kaydılı hareketi ve sesi önler. Bu şekilde, mekanik parçaların tasarım hızlarında düzgün ve üniform hareketi sağlanır. Mobil Vactra Oil No.2, soğutma sistemlerindeki su ile karışık soğutucu sıvıdan rahatlıkla ayrılırken, aynı zamanda yüksek pH’lı soğutucu sıvıların yağlanan yüzeylerde yaptığı korozif etkiyi minimumda tutacak şekilde formüle edilmiştir. Baz yağ ve katık paketi kızakların korunması için özenle seçilmiş ve aynı zamanda üstün filtre edilebilme özelliğine sahip olması sağlanmıştır. Bu husus, yağ akışının az olması veya yağ filtrelerinin tıkanması tuttu kaydılı harekete ve sese yol açması, aşınmayı artırması nedeniyle önemlidir. Yağın yüzeye yayılması ve içerdiği yapışkanlık sağlayıcı katıklar, makine çalışmadığında kızak yüzeylerine gelen statik yükle aradan yağın kaçmasına karşı koymaktadır.


ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil Vactra Oil No.2, ekipmanlardaki diğer parçaların yağlanması için gerekli talepleri karşılarken en zor koşullar altında çalışan kızakların zorlu beklentilerini karşılayarak ilave makine korumasını sağlamak için geliştirilmiş ve özel olarak tasarlanmıştır. Bunlar kaliteli parçaların üretiminde önemli katkılar sağlayacak şekilde mükemmel yağlama ve yük taşıma performansı sergiler. Bu yağların benzersiz oksidasyon mukavemeti ve ısıl kararlılık özellikleri makinelerin temizliğine katkıda bulunmakta, gerekli filtre edilebilme özelliğini sağlamakta ve sık sık makine bakım gerekliliğini ortadan kaldırmaktadır. Mobil Vactra Oil No.2 sudan ve su içeren soğutucu sıvılardan çok rahatlıkla ayrılma özelliği göstermekte ve bu şekilde karşılıklı kirlenmeyi önleyerek gerek yağ ve gerekse soğutma sıvısı ömrünü ve performansını artırmaktadır.


ÖZELLİKLERİ, AVANTAJLARI VE SAĞLAYABİLECEĞİ FAYDALAR
Düşük sürtünme özelliği Kızakların tuttu-kaydılı hareketini ve ses yapmasını önler
Yüzey ve imalat kalitesini artırır
Aşınmanın azaltılmasına katkı sağlar
Aşınmanın azaltılması ve kızak hareketinin daha düzgün olmasına katkı sağlar
Yağlama özelliği
Yapışkanlık Kritik yüzeylerden yağın sıyrılmasını önler
Yüzeyleri yüksel pH’lı soğutma sıvısı etkisinden korur
Sudan ve su ile karışık soğutma sıvılarından ayrılabilme
Yağ ömrü ve performansını artırır
Soğutma sıvısı ömrünü uzatır
Oksidasyon/kimyasal kararlılık Yağ ömrünü uzatır
Kızak yüzeylerini ve diğer yağlanmış parçaları temiz tutar
Filtre değiştirme aralıklarını uzatır
Kızak yüzeylerinin bozulmasını önler, bununla ilgili bakımları azaltır
Pas ve korozyondan koruma
Ürün kalitesini ve üretim kapasitesini artırır
Bitmiş parça ve tezgah parçalarının yüzeylerine hasar verecek ince aşındırıcıların ayrışmasını sağlar
Filtrelenebilme özelliği
Filtre değiştirme aralıklarını uzatır
Çeşitli metallerle uyumluluk Demir ve demir dışı metallere uyumludur


KULLANIM YERLERİ
Mobil Vactra Oil No.2  hem kızak yağlama ve hem de normal hizmet koşullarındaki takım tezgahları hidrolik sistemleri için uygun yağlardır. Bu yağlar her türlü dökme demir, çelik ve metal dışı kızak malzemesi kombinasyonları için uygundur. Mobil Vactra Oil No.2 ve 4 elle ve cebri yağlayıcılarla veya merkezi yağlama sistemi ile uygulanabilir. Aşırı basınç (EP) özelliği bu yağların takım tezgahlarında bulunan her türlü dişliler için kullanılabilir olmasını sağlar. Bu yağlar yağ sıcaklığının 66ºC seviyesinin üzerine çıktığı merkezi yağlama sistemlerinde kullanılmamalıdır.
•  Mobil Vactra Oil No. 2 yatay kızaklı küçük ve orta boy takım tezgahları için önerilir. Aynı zamanda büyük tezgahlardaki merkezi yağlama sistemleri için de uygundur.
•  Mobil Vactra Oil No. 2 esas olarak kızak basınçlarının yüksek olduğu veya yüksek hassasiyet gereken büyük tezgahlar için önerilir. Bu yağ aynı zamanda yağ akıntısının sorun oluşturduğu dikey veya eğimli kızaklar için de önerilir.
•  Mobil Vactra Oil No.2  bilyeli vidalar, doğrusal kılavuzlar, torna puntaları, aktarma vidaları, düz ve konik dişliler ve hafif yük altındaki sonsuz dişlilerin yağlanması için kullanılır.
•  Geleneksel mineral yağ kirliliği nedeniyle su esaslı soğutma sıvılarının kullanım ömrünün kısaldığı uygulamalar.


SPESİFİKASYONLAR VE ONAYLAR

Mobil Vactra Oil aşağıdaki üretici onaylarına No. 2  sahiptir:
Cincinnati Machine
P-47 X
P-50 X


TİPİK ÖZELLİKLER
Mobil Vactra Oil No. 2 No. 4
ISO Viskozite Sınıfı 68 220
Viskozite, ASTM D 445
cSt @ 40ºC 67.78 220.9
cSt @ 100ºC 8.6 18.3
Viskozite İndeksi, ASTM D 2270 96 96
Bakır Şerit Korozyonu, ASTM D 130, 100ºC de 3 saat 1B 1B
Mobil Vactra Oil No. 2 No. 4
Pas Testi, ASTM D 665A Geçer Geçer
FZG Yük Testi, DIN 51354, Yük Kademesi 13 13
4-Bilya Aşınma, Aşınma Çapı, ASTM D 4172, 20 Kg, 0.25 0.25
54ºC, 1800 devir, 1 saat, mm
Kaynama Yükü, 4-Bilya EP, ASTM D 2783, kg 200 200
Akma Noktası, ºC, ASTM D 97 -33 -3
Parlama Noktası, ºC, ASTM D 92 228 240
Özgül Ağırlık 15ºC /15ºC, ASTM D 1298 0.883 0.892


SAĞLIK VE GÜVENLİK
Mevcut bilgiler ışığında, amaçlanan yerlerde kullanıldığında ve Güvenlik Bilgi Formunda (MSDS) sağlanan tavsiyelere uyulduğunda bu ürünün insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratması beklenmemektedir. MSDS’ler talep durumunda ana dağıtıcıdan veya internet aracılığıyla sağlanabilir. Bu ürün amacı dışında kullanılmamalıdır. Kullanılmış ürünleri yok ederken çevrenin korunması konusunda dikkatli olunuz.

Muadil Ürünler

Artoil Kızak Yağı 68 - 16 L
Artoil Kızak Yağı 68 - 208 L
Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34