Mobilcut 140 - 208 L


Ürün Tanımı

Mobilcut 100 yağlarıdır. Bu yağlar, çok çeşitli talaşlı imalat işlemlerinde yüksek işleme performansı göstererek çalışmasını sağlamak üzere yüksek kalitedeki baz yağları, emülgatörler ve katık sistemi formüle edilmişlerdir. Yüksek oranda yağ içeren emülsiyon, mükemmel kesme performansı, olağanüstü takım yağlaması ve korozyonu önleme görevi görür. Demir ve demir dışı metallerin , hafiften orta zorluktaki işlemlerine (Mobilcut 222); ve orta düzeyden zor işlemlere (Mobilcut 232 ve 242) kadar uzanan geniş bir aralıktaki kesme operasyonları için tasarlanmışlardır.

Mobilcut 200 Serisi yağları su ile kolayca ve kararlı mikro emülsiyonlardan oluşturabilmektedir. Bu ürünler, çok çeşitli kalitedeki su ile emülsiyon yapabilen ve yüksek basınçlı sistemlerde bile köpüklenmeye dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Mobilcut 200 Serisinin oluşturduğu emülsiyonlar doğru kesme yağı bakım usulleri takip edildiği takdirde, suda çözülebilen konvansiyonel kesme yağlarına oranla daha uzun soğutma sıvısı ömrü sağlar.

Mobilcut 200 Serisi yağları nitrit ve klor içermez.

Özellikleri ve Faydaları
Mobilcut 200 Serisinin suda çözünebilen kesme yağları, uzun yıllar boyunca gösterdikleri olağanüstü performans sayesinde haklı bir üne sahiptir. Bu yağlar çok çeşitli işlemde kullanılabilme ve yağlama özellikleri göstermektedir. Mobilcut 200 Serisinin özellik ve sağlayabileceği faydaların arasında aşağıdakileri sayabiliriz:
Özellikleri       Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Mükemmel parça işleme özelliği      Kesici takım ömürlerini uzatarak üretimin artmasına yardımcı olur ve takım değiştirme ve taş bileme nedeniyle oluşacak duruşları azaltır
Yüzey kalitesi ve ölçü hassasiyetini artırarak daha az ıskarta ve daha iyi kalitede bitmiş parça üretimini sağlar
Daha yüksek ilerleme ve tezgah işlem hızları sayesinde takım ömürleri veya herhangi bir başka faktörde ters bir etki yaratmadan üretimin artmasına yardımcı olur
Kolay kontrol ve bakım      Tutarlı ve güvenilir performans sağlar
Çok geniş uygulama alanı      Ürün çeşidinin azaltılması ve stok maliyetini düşürme imkanı sağlar
Çok çeşitli su kaliteleri için uygun      Çok değişik çalışma şartları ve mevsim koşullarında kullanabilme imkanı sağlar
Paslanma ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlar      Takım ömrünü uzatmaya yardımcı olur ve iş parçalarına kısa süreli koruma sağlayabilir
Klor ve Nitrit içermez      Atık yokme maliyetini düşürür ve çevreyi korur
Düşük seviyede koku      Çalışma koşullarını iyileştirir.

Kullanım Yerleri
Mobilcut 200 Serisi yağları muhtelif sertlikteki metallerin çok çeşitli işleme operasyonları için tavsiye edilir. Demir ve demir dışı metallerin işlenmesinde kullanılabilir.

Mobilcut 222 genel amaçlı kesme ve taşlama işlemleri için uygundur. Mobilcut 232, orta düzey ve zor talaşlı imalat işlemleri için uygundur. Mobilcut 242 ise daha zor işlemlerde ve özellikle düşük leke bırakma potansiyeli sayesinde alüminyum işlemede kullanılabilmektedir.

İşlemler / Tavsiye Edilen Emülsiyon Oranları      Mobilcut 222      Mobilcut 232      Mobilcut 242
Taşlama (kritik olmayan)      %4-5           
Torna, delme, frezeleme      %4-8      %4-8     
Zorlu talaşlı imalat operasyonları (demir)      %6-8      %5-8      %4-7
Zorlu alüminyumun işlemleri            %4-8      %5-8
Mobilcut 200 Serisi yağlarını kullanarak en üstün performansı elde edebilmek için sisteminizin Mobilcut ESC kullanılarak temizlenmesi ve sterilize edilmesinin ardından, seyreltilmiş ürünle yıkanması tavsiye edilir.                 
            
Tipik Özellikler
Mobilcut 200 Serisi              
Sınıfı      09.Ağu     Ağu.00     242
Konsantre Hali                  
Görünüm      Amber Rengi Sıvı      Amber Rengi Sıvı     Yeşil Sıvı
Yoğunluk @ 20°C      0,99     0,967     0,973
Su ile Seyreltilmiş Hali                  
Görünüm @ %3      Saydam     Yarı Saydam      Yeşil Saydam
pH @ %3      9,4 – 9,8      9,2 – 9,6      8,8 – 9,0
Dökme Demir Korozyonu, Kırılma Noktası, %      2     2     2

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34