Mobilmet 766 - 20 L

ÜRÜN TANIMI

Mobilmet 760 Serisi ekstra yüksek performanslı düz kesme yağlarıdır. Klorin içermemekle beraber özellikle işlenmesi güç takım çelikleri üzerinde yapılacak zor işlemler için geliştirilmiştir. Bu yağlar bakır ve bakır alaşımları üzerinde korozif etkisi bulunmaktadır. Önde gelen diğer üstün kalite kesme yağlarına kıyasla Mobilmet 760 Serisi, yüzey kalitesi, takım ömrünü artırma ve uç kaynama kontrolü açısından üstün performans sergiler. Açık renkleri sayesinde işlenen parçanın sürekli olarak açıklıkla görülebilmesini sağlarlar. Sürekli olarak dar işleme toleransları elde edilebilir. Bu yağlar takım tezgahları çevresinde yağ sisi oluşumunu engelleyecek şekilde formüle edilmiştir, böylelikle daha güvenli ve konforlu bir çalışma ortamı sağlanmasına katkı yaparlar.

Modern tezgahların kullanıldığı kapsamlı geliştirme testlerinin yanında geniş kapsamlı müşteri değerlendirmelerinin sayesinde Mobilmet 760 Serisinin ürünleri bir çok atölyenin tercih ettiği ürünler arasında yer almıştır.


ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobilmet marka kesme yağları uzun yıllardır süregelen yenilikçi ve benzersiz performansları ile haklı bir ün kazanmıştır. Mobilmet 760 Serisi ürünler klorin içermemesi ve düşük sis oluşturan katık sistemi ile bu ailenin önde gelen üyeleri arasındadır. Bu formülasyon geniş uygulama alanlarında mükemmel bir performansı sergilerken, aynı zamanda klorin içermemesi nedeniyle çevre sağlığı ve atık imhası konusunda avantaj sağlar.

Mobilmet 760 Serisi ilave özellikleri ve potansiyel faydaları aşağıda verilmektedir:

Özellikleri  Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Mükemmel parça işleme performansı Takım ömrünü uzatarak ve takım değişimine bağlı duruşları azaltarak üretim artışı sağlanır

Daha iyi yüzey kalitesi, dar toleranslar ve daha az uç kaynaması sonucunda hatalı parça miktarı azalır
Mükemmel yağlama özelliği İşlenen parçanın sıcaklığını düşürür ve daha yüksek ilerleme hızı sonucunda işletme maliyetini azaltır.
Çok amaçlı kullanım İşlenmesi zor çelikler üzerinde çok çeşitli ve zorlu talaşlı imalat işlemlerine imkan sağlar
Açık renkli ve saydam görünüm İş parçasının ve takımların operatör tarafından görülmesini sağlar
Yağ sisini önleyen formülasyon Çalışma yeri güvenliğini artırır 


KULLANIM YERLERİ

Mobilmet 760 Serisi; normal ve işlenmesi zor metallerin geniş yelpazedeki ağır ve zorlu operasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Uygulama alanları aşağıdakiler gibidir:

•  Mobilmet 762 özellikle küçük parçalar üzerindeki delik delme, derin delik delme (çapı 20 mm'ye kadar), paftalama, diş açma, kesme ve otomatik tornalama işlemleri için önerilir.
•  Mobilmet 763 özellikle derin delik delme (çapı 20 mm'nin üzerinde), delme, diş açma, paftalama, frezeleme, dişli planyalama, broşlama, kesme ve otomatik tornalama işlemleri için önerilir.
•  Mobilmet 766 paftalama, diş çekme, frezeleme, dişli tıraşlama ve dişli planyalama, broşlama, kesme ve otomatik tornalama işlemleri için kullanılır.

TİPİK ÖZELLİKLERMobilmet Serisi 760 762763766
Kinematik Viskozite   
cSt @ 40ºC 10.018.036.0
cSt @ 100ºC 3.04.06.0
Parlama Noktası, ºC, COC 160180205
Özgül Ağırlık @ 15ºC, kg/l 0.870.870.88
Aktif Kükürt 01.Haz01.Haz01.Haz
KlorinYokYokYok
Yağ Sisi Önleme PaketiMevcut Mevcut Mevcut
Sürtünme AzaltıcıMevcutMevcutMevcut 
Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34