• Mobilsol PM - 20 L

Mobilsol PM - 20 L

4.620,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobilsol PM - 20 L


Mobilsol PM gresler kağıt makinelerinin zorlu çalışma şartlarında aşırı sıcak ortamlar ve değişik kalitede su ile temas etme durumlarına dayanması için özel olarak tasarlanmış üstün performans ürünlerimizdendir. Mobil Sol Pm gresleri, sentetik bazyağlar ile yüksek kaliteli lityum kompleks kalınlaştırıcının özgün özelliklerini bir araya getirmektedir. Sentetik bazyağlar mum (wax) içermeyen yapıları sayesinde aynı vizkositede sentetik olmayan diğer yağ ürünlerine kıyasla düşük sıcaklıkta mükemmel şekilde pompalanabilme ve daha düşük ilk başlama ve çalışma torku özellikleri sağlar. Sentetik bazyağların yüksek vizkosite indeksi, yüksek sıcaklıklarda mükemmel film koruma özelliğini temin eder. Lityum kompleks kalınlaştırıcı mükemmel yapışma, yapısal kararlılık ve suya karşı dayanıklılık özelliklerine katkıda bulunur. Bu özellikler; suya karşı dayanıklılık, termal/oksidatif korunma, aşınma, pas ve korozyona karşı korunma sağlayıcı özel katkı maddesi sistemiyle tamamlanır. Mobil Sol Pm  gresleri kağıt sanayi makinelerinde kritik önemdeki rulmanlı yatak uygulamalarında kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Pasa ve tipik asitli ve alkali sulu ortamlarda korozyona karşı koruma özellikleri, kağıt makinelerinin yaş kısımlarında kullanımı ideal kılar. Sentetik bazyağın düşük buharlaşma ve mükemmel oksidasyon direnç özellikleri, kağıt makinelerinin kuru bölümlerinin tipik özelliği olan yüksek sıcaklıklarda mükemmel hizmet sağlar. Mobil Sol Pm  , dünyadaki birçok kağıt fabrika işletmenlerinin tercih ettiği teknolojik çözüm olmuştur. Bu gresler, esas olarak benzersiz kalite, güvenirlik ve sağlamış oldukları ispatlanmış performans faydaları açısından ünlenmişlerdir.


Özellikleri ve Faydaları
Mobil SHC marka yağlayıcılar ve gresler dünya çapında yenilikçi özellikleri ve benzersiz performansları ile ün yapmış ve tanınmışlardır. Mobilith SHC serisi, ExxonMobil’in ileri teknoloji kullanımı konusunda gösterdiği devamlı kararlılığın bir simgesi niteliğindedir. Mobil Sol Pm  greslerin geliştirilmesindeki temel faktör, devamlı gelişen ve gittikçe daha zorlu şartlar altında çalışan ekipmanlarda benzersiz performansı temin edecek ürünlerimizi geliştirmek için bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımızın başlıca kağıt makinesi tasarımcıları ile aralarındaki yakın temastır. Ekipman imalatçıları ile yaptığımız yakın çalışmalar, Mobil Sol Pm  greslerinin olağanüstü performansının kanıtlayan laboratuvar testlerinin sahada doğrulanmasına yardımcı olmuştur. Bu faydaların bazıları şöyle sıralanabilir; asitli ve alkali sulara karşı mükemmel direnç, yatağın korunması ve yatak ömrünün uzatılması, geniş uygulama sıcaklık aralığı ve uzun gres ömrü. Yüksek ısıl koşullara karşı dayanıklılık özelliklerinin artırılması amacı ile ürün formülasyon uzmanlarımız, Mobil Sol Pm  gresi için özel olarak sentetik bazyağ tercihi yapmışlardır; çünkü bunlar yüksek ısıda oksidasyona karşı benzersiz dirence sahiptir. Bilim adamlarımız Mobil Sol Pm gresinin bugünün modern ve geleceğin kağıt sanayi makinelerinin ihtiyaçlarını karşılaması için en son teknolojiye uygun lityum kompleks kalınlaştırıcı teknolojisi geliştirmiş ve performansını artıracak özel katıklar kullanmışlardır.


Kullanım Yerleri
Uygulama Esasları: Mobil Sol Pm  gresleri bir çok mineral esaslı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, bu gresin diğerleri ile karıştırılması onun performansının azalmasına yol açar. Bu nedenle, kullanılan gresin Mobil Sol Pm  greslerinden biri ile değiştirilmesi durumunda, sistemin eski gresden tümüyle arındırılması, en üst düzeyde performans sağlaması açısından zorunludur. Gres değişikliğinden önce sistemin temizlenmek üzere sökülmesi mümkün değilse, sistemdeki gresin tamamen boşaltılması ve daha sık gresleme aralıkları önemle tavsiye edilir.
Bu işlemin yapılmasında danışmanlık almak üzere yerel ExxonMobil Saha Mühendisine başvurunuz. Mobil Sol Pm  gresleri kağıt sanayi makinelerinde kritik önemdeki rulmanlı yatak uygulamaları için önerilir. Bu önerilen uygulamalar arasında aşağıdakiler yer alır:
• Kağıt makinesi yaş kısım yatakları.
• Yüksek yüklü pres bölümü yatakları.
• Yüksek sıcaklıktaki keçe merdaneleri ve kalender yatakları.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34