• Mobiltemp SHC 100 - 18 Kg

Mobiltemp SHC 100 - 18 Kg

10.680,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobiltemp SHC 100 - 18 Kg


Mobiltemp SHC 100 Special yüksek sıcaklık uygulamaları için tasarlanmış aşınma önleyici üstün performansı gresleridir. Polialfaolefin (PAO) sentetik esaslı sıvılar ile sabun içermeyen organik-kil kalınlaştırıcılara has özgün özellikleri bir araya getirmektedir. PAO baz yağın sağladığı ısıl ve oksidasyon bozunmasına karşı mükemmel dayanıklılığın yanı sıra, kil kalınlaştırıcının sergilediği yüksek sıcaklıkta yapısal kararlılık ve yüksek damlama noktası özellikleri, benzersiz bir yüksek sıcaklık gresi üretilmesine imkan sağlamıştır. Sentetik esaslı sıvıların wax içermeyen nitelikleri ve sahip oldukları yüksek viskozite indeksi, düşük sıcaklık yağlaması yanı sıra, yüksek sıcaklıklarda mükemmel film koruması sağlar.

PAO baz yağların düşük çekme mukavemet özellikleri nedeniyle (mineral yağlara göre) Mobiltemp SHC 100 Special düşük sürtünme ve düşük tork özellikleri ile enerji tasarrufuna ve rulmanlardaki yük bölgelerinde düşük sıcaklıkların oluşturulmasına olanak verir. Mobiltemp SHC 100 Special NLGI 1 sınıfında, ISO VG 100 viskozitesinde baz yağ ve aşınmaya karşı ekstra koruma amacıyla molibden disülfit içerir.

Mobiltemp SHC 100 Special gresler çok çeşitli yüksek sıcaklık uygulamalarında, aynı zamanda düşük sıcaklıkta ilk çalışmanın kolay veya torkun düşük olmasının önem taşıdığı durumlarda kullanılır. Bunlar yüksek sıcaklık altında mükemmel gres ömrü sağlamakta ve daha uzun yeniden yağlama süresi ve enerji tasarrufu potansiyeli sergilemektedir.

Mobiltemp SHC 100 Special gresler dünya genelinde birçok endüstri dalında çok sayıda kullanıcı tarafından aranan ürün haline gelmiştir. Bu greslerin ünü çok geniş bir sıcaklık aralığında uygulanabilirliklerine ve mükemmel performanslarına dayanmaktadır.


Özellikleri ve Faydaları

Mobil SHC marka yağ ve gresler, yenilikçi nitelikleri ve benzersiz performansları ile dünya çapında ün kazanmışlardır. Öncülüğünü bilim adamlarımızın yaptığı PAO esaslı sentetik ürünlerin moleküler tasarımı, mükemmel ürün elde edilmesi için ileri teknoloji kullanımı konusundaki kararlılığımızı simgelemektedir. Mobiltemp SHC 100 Special'ın geliştirilmesindeki temel etken sürekli geliştirilmekte olan endüstriyel ekipman tasarımları için mükemmel performans sağlayacak ürün sunmayı amaçlayan bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımızın önde gelen ekipman imalatçıları ile yaptıkları yakın çalışmalardır.

Ekipman üreticileri ile yaptığımız ortak çalışmalar Mobiltemp SHC100 Special'ın benzersiz performansını sergileyen kendi laboratuvar testlerimizin teyit edilmesine yardımcı olmuştur. Bunlar, kalınlaştırıcı bütünlüğü ve oksidasyon dayanımı, üstün yatak koruması ve ömrü gibi yüksek sıcaklık performansını içermektedir.

Yüksek ısıl koşullar ile mücadele edebilmesi için formülasyon uzmanlarımız Mobiltemp SHC için özel olarak sentetik esaslı yağ tercihi yapmışlardır; çünkü bunlar yüksek ısıda oksidasyona karşı benzersiz direnç potansiyeline sahiptir. Formülasyon bilimcilerimiz mükemmel yapısal kararlılık ve yüksek damlama noktası sağlamak için özel bir kil kalınlaştırıcı kullandılar. Mobiltemp SHC 460 Special aşağıdaki faydaları sağlarlar:


Özellikleri  Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar
Benzersiz yüksek ve düşük sıcaklık performansıArıza duruşlarını ve bakım maliyetlerini azaltır
Oksidasyona karşı mükemmel direnç ve yüksek sıcaklıkta gres yapısının korunmasıTekrar yağlama aralarını uzatarak daha uzun servis ömrü sağlar
Düşük çekme katsayısı Daha düşük enerji tüketimi potansiyeli sergiler
Düşük sıcaklıkta benzersiz pompalanabilme özelliğiDüşük sıcaklıkta daha kolay çalışma ve düşük çalışma torku sağlar

Aşınmaya karşı çok iyi koruma 


Daha uzun yatak ömrü sağlar ve beklenmedik duruşları azaltır 

Kullanım Yerleri

Mobiltemp SHC gresleri yüksek sıcaklıkta mükemmel gres ömrü, yatak koruması, mükemmel düşük sıcaklık özellikleri ve iyi aşınma koruması beraberinde gres bütünlüğü sağlamaktadır. Özel uygulamalar aşağıdadır.

* Molibden disülfit varlığı onu, uzun yağlama aralıkları, sınırlı hareket ve şok yüklere maruz olan kamlar ve kızaklar gibi kayan makine elemanlarının yağlanması için özellikle uygun bir ürün yapar.
* Yüksek sıcaklıklar veya değişken sıcaklıklara maruz fırın konveyörleri veya döner fırın yatakları.
* Uygun tekrar yağlama sıklığıyla aşırı sıcaklık uygulamaları için önerilen işletme sıcaklıkları -40?C ile 180?C arasındadırTipik Özellikler
Mobiltemp SHC 
460 Special
NLGI Sınıfı01.Oca
Kalınlaştırıcı Sabun TipiClay
Renk Gray
İşlenmiş Penetrrasyon, 25ºC, ASTM D 21720.Kas
Damlama Noktası, ºC, ASTM D 2265260+
Baz Yağ Viskozitesi, ASTM D 445 
cSt @ 40ºC460
4-Bilya Aşınma, ASTM D 2266, Aşınma Çapı, mm0.4
4-Bilya Kaynama, ASTM D 2596, Yük, Kg400
Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34