Mobilux Ep 1 - 18 Kg

1.300,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Mobilux Ep 1 - 18 Kg

Mobilux EP 0, 1, 2, 3 ve 004 ürünleri dört adet genel amaçlı endüstriyel gres ve bir adet özel hizmet yarı sıvı gresten oluşur. Lityum hidroksistearat kalınlaştırıcı içeren bu gresler aşınma, paslanma ve su ile yıkanmaya karşı ilave koruma sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Bunlar, NLGI sınıfı 00 ile 3 arasında, baz yağ viskoziteleri ISO VG 150 olarak temin edilebilir.

Mobilux EP 0, 1, 2 ve 3 gresleri yüksek basınçların veya şok yüklerin söz konusu olduğu ağır hizmet uygulamaları dahil, çok çeşitli tipte endüstriyel uygulamalar için önerilen greslerdir. Bu greslerin pas ve korozyona karşı mükemmel koruyuculukları ve su ile yakınmaya mukavemetleri onları, yaygın sulu ve nemli koşulların bulunduğu ortamlar için en uygun gres yapar. Mobilux EP 0 ve 1 merkezi yağlama sistemleri için uygundur. Mobilux EP 2 ve 3 genel amaçlıdır. Önerilen çalışma sıcaklık aralıkları -20°C ile 130°C arasındadır, ancak yağlama aralıklarının sıklaştırılması ile daha yüksek çalışma sıcaklıklarında kullanılabilirler.

Mobilux EP 004 özellikle sızdırma sorunu olan kapalı dişliler ve yataklar için uygundur. Keçe aşınmaları ve yenmeleri nedeniyle geleneksel dişli yağlarının sızmasının önlenemediği dişli ve zincir kutuları gibi birçok endüstriyel uygulamada da kullanılırlar. Önerilen çalışma sıcaklığı aralıkları -25 ile 120°C arasındadır

Özellikleri ve Faydaları

Mobilux EP gresleri, performansları kanıtlanmış uzun bir geçmişe sahiptir ve özellikle korozyona karşı koruma, düşük sıcaklıkta pompalanabilme ve yüksek sıcaklıkta uzun servis ömrü gibi alanlarda kendisine rakip ürünlere kıyasla üstün performans sergilemektedir. 40 lb (18 kg) düzeyindeki Timken OK yük değeri bu greslerin yük ve aşırı basınç kapasitesi açısından gösterge niteliğindedir. Bu gresler,

* Ağır veya şok yük ve titreşimli durumlarda ekipman güvenirliği ve işlevselliği açısından daha düşük aşınma sağlar
* Pas ve korozyona karşı korumaları, su ile yıkanmaya karşı dirençleri, su bulunan ortamlarda bile iyi bir ekipman koruması ve yağlayıcılık sağlar
* Sulu ortamlarda daha uzun yatak ömrü ile yatak maliyetini ve duruşların azalmasını sağlar
* Merkezi yağlama sistemlerine pompalanabilirliği yüksektir (Mobilux EP 0 ve 1)
* Kaçakları etkili şekilde kontrol eder (Mobilux EP 004)

Kullanım Yerleri

* Mobilux EP 0 ve EP 1 düşük sıcaklıkta pompalanabilme kapasitesi ile merkezi yağlama sistemlerine uygundur ve ayrıca düşük sıcaklık performansının gerektirdiği yerlerde kullanılır.
* Mobilux EP 2 bilyeli ve kaymalı yataklarda burçlarda ve pimlerde, normal koşullar altında çok amaçlı kullanıma uygundur.
* Mobilux EP 3 daha sert NLGI sınıf 3 gresidir ve su veya katı yabancı maddelere karşı azami korunma sağlanmasının gerektiği uygulamalar için önerilir.
* Mobilux EP 004 elektrik motoruna akuple redüktörler hariç, özellikle yer altı madencilik makineleri gibi kaçak sorunlarının olduğu kapalı dişli ve yatak sistemlerinde kullanılır. Mobilux EP 004 ayrıca sızdırma sorunu olan kapalı dişli ve yataklar ile geleneksel dişli yağlarının dişli ve zincir kutuları içinde keçe aşınma veya yenme nedeniyle tutulamadığı birçok endüstriyel uygulamalarda yağlama amacıyla kullanılabilir. Mobilux EP 004, DR.EM.203 mod. talepleri kapsamında SEW 1008 saat dişli testinden geçer.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34