• Shell Omala S4 GXV 320 - 20 L

Shell Omala S4 GXV 320 - 20 L

6.655,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Shell Omala S4 GXV 320 - 20 L


ÜRÜNÜN ESKİ İSMİ: SHELL OMALA HD 320


ÜRÜN TANIMI

Kurşun içermeyen yüksek basınç katkılı ağır hizmet endüstriyel dişli yağlarıdır. Yüksek yük taşıma kapasiteleri ve sürtünmeyi önleme özellikleri sayesinde dişli sistemlerinde ve diğer endüstriyel uygulamalarda mükemmel performans gösterirler. Kurşun içeren dişli yağlarına göre daha yüksek performans gösteren Shell Omala Yağları kurşunun çevreye verdiği zararı da vermezler.


PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
•  Olağanüstü oksidasyon ve termal kararlılık: Yüksek termal dayanımı sayesinde çamurumsu yapıların oluşumunu önler. Yağ sıcaklığının yüksek olduğu uygulamalarda dahi uzun yağ ömrü sağlar.
•  Korozyonu önleme: Su ve kirlilik mevcudiyetinde dahi çelik ve bronz parçaları korur.
•  Kurşun içermeme
•  Geniş viskozite aralığı: Geniş viskozite opsiyonları sayesinde her türlü endüstriyel uygulama için uygun ürün mevcuttur.
•  Sudan ayrılma özelliği: Omala yağları sudan çok rahat şekilde ayrılırlar. Bu sayede sisteme karışmış olabilecek su rahatlıkla dreyn edilebilir. Suyun varlığı yağın oksidasyonunu hızlandırır. Dişli yüzeylerinin çabuk yorulmasına neden olur (fatique) ve sistemde korozyon oluşumunun baş nedenidir. Suyun varlığı tespit edilir edilmez mutlaka gerekli tedbirler acil olarak alınmalıdır.
•  Mükemmel yük taşıma kapasitesi: Çelik ve bronz malzemelerde dişli aşınmalarını azaltır. Laboratuvar şartlarında Omala’nın yük taşıma kapasitesinin kurşun katkılı yağlara göre daha yüksek olduğu tespit edilmiştir. Yüksek performansı özellikle yüksek yüklerin söz konusu olduğu şartlarda dişlilerdeki aşınmaların azalması ile gözlenebilir.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34