• Shell Rimula R2 Extra 20W-50 - 18 L

Shell Rimula R2 Extra 20W-50 - 18 L

1.200,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Shell Rimula R2 Extra 20W-50 - 18 L

UZUN SÜRELİ VE ÜSTÜN KORUMA

Shell Rimula R2 Extra, Dinamik Koruma (Energised Protection) yağında, motorunuzun değişken ihtiyaçlarını sağlayacak performansı ispatlanmış katık kombinasyonları kullanılmaktadır. Kiri temizleyerek motorun temiz kalmasını sağlayan aktif dağıtıcı katıklar içerir. Her katık kendi özel koruyucu enerjisini gerektiğinde serbest bırakarak depozitlere ve aşınmaya karşı güvenilir ve sürekli koruma, ısı sonucunda oluşan kalınlaşmaya karşı direnç sağlar. Çoğu ağır hizmet uygulamaları için birçok motor üreticisince onaylanmıştır.


PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
• Dört Mevsimlik Olmanın Faydaları: Tek mevsimlik yağlarla kıyaslandığında, Rimula R2 Extra; kullanıcılara dört mevsimlik yağ kullanmaya bağlı olarak bir takım avantajlar sağlar. Bu avantajlar, yağ tüketiminin % 30’lar oranında azalmasını, daha uzun yağ ömrü ve geliştirilmiş yakıt ekonomisini kapsar.
• Motorların Korunması: Bazı düşük maliyetli dört mevsim motor yağlarının aksine Rimula R2 Extra, birçok motorda koruma ve uzun motor ömrü sağlama amacı ile kullanılabilir.
• Piston Temizliği: Rimula R2 Extra, API CF-4 sınıfı yağlarla sağlanabilecek normal piston temizliği standartlarını aşar. Geliştirilmiş formülasyon kullanımı ile MB 228.1 standardını karşılayan piston temizliğini sağlayarak kullanıcının sürekli yüksek performans almasını sağlar.
• Önde Gelen Motor Üreticilerinin Kabulü: Rimula R2 Extra, hem Avrupa ve hem de Amerikalı önde gelen motor üreticilerinin tavsiyelerini karşılayarak araç ve ekipman kullanıcısına esneklik sağlamaktadır.


UYGULAMALAR
Otomotiv Dizel Motorları: Shell Rimula R2 Extra, geniş bir motor grubunun normal şartlar altında çalışması esnasında tercih edilebilecek ideal yağdır. Eski model Mercedes-Benz kamyon ve otobüslerde  kullanılabileceği gibi, traktörler gibi yol dışı uygulamalarda maliyet avantajlı yağlamada tercih edilebilir. Düşük emisyonlu modern motorlardaki daha zorlu şartlar ve uygulamalarda Shell Rimula R3 veya Shell Rimula R4 dört mevsimlik yağlarının kullanımını tavsiye ediyoruz.


PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
Dört mevsimlik olmanın faydaları
Motorların korunması
Piston temizliği
Önde gelen motor üreticilerinin kabulü


STANDARTLAR VE SPESİFİKASYONLAR
API CF-4, CF
ACEA E2
MAN 271
Mercedes-Benz 228.1

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34