• Shell Rimula R6 LME 5W-30 - 20 L

Shell Rimula R6 LME 5W-30 - 20 L

2.335,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Çalışma şartlarınız ne kadar sıcak, soğuk, eğimli, tozlu, çamurlu veya uzun olursa olsun, yağınızın tüm koşullar altında motorunuzu koruyacağını bilmek istersiniz.

Shell Rimula ağır hizmet dizel motor yağlarının Enerjili Koruması, üç ayrı kritik alanda durmak bilmeden faaliyet gösterir:

  1. Asit kontrolü – kesin olarak kanıtlanmış performans katkıları, yakıt yandığı zaman oluşan asitlerden kaynaklanan korozyona karşı koruma sağlar.
  2. Tortu kontrolü - motoru sürekli performans ve uzun ömür sağlayacak şekilde temiz tutar.
  3. Aşınma kontrolü - hareketli metal motor parçalarını birbirinden ayrı tutarak motor ömrünü uzatır.

Shell Rimula R6 LME, motorun değişen ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde kimyasal ve fiziksel olarak adapte olan eşsiz bir teknolojiden yararlanmaktadır. Bu teknoloji, verimli ulaştırma faaliyetlerine şu yollarla katkıda bulunabilir: emisyon kontrolü sağlayarak, uzun yağ değiştirme aralıklarına imkan vererek, daha az yağ harcaması sağlayarak ve yakıt kullanımını azaltarak.


Koruyucu güç
Salt güvenilir yağlamanın ötesine geçen Shell Rimula R6 LME, koruma sağlamak için üç yönlü bir yaklaşım kullanır:

Sentetik baz yağ teknolojisi, eşsiz katkı teknolojisi ve özel bir aşınma önleyici takviye sistemi.   Bu üç faktör, dayanıklılıktan ödün vermeden üstün performans, uzun yağ değiştirme aralığı ve yakıt tasarrufu kapasitesi sağlamak üzere bir araya gelir. Shell Rimula R6 LME, aşınmaya ve tortu oluşumuna karşı eski kuşak yağlardan (örneğin ACEA E4/MB 228,5 oils) çok daha yüksek bir koruma sağlar ve düşük SAPS formülasyonu en son araçlarda bulunan egzoz sistemi katalistlerini ve filtrelerini korur.


Korunmanız - deneyimimiz
Teknoloji uzmanlarımız tarafından geliştirilen özel aşınma önleyici destek, motorun yüksek gerilimli kısımlarında aşınmaya karşı ekstra koruma sağlar.


Düşük emisyon
Egzoz emisyon kontrol sistemlerinizin performansının korunması sadece taşıtlarınızın yasal gereklere uygunluğunu sağlamak açısından değil, verimli çalışma sağlamak açısından da önemlidir. Örneğin tıkalı dizel parçacık filtreleri (DPF) aslında yakıt tüketimini artırabilir. Shell Rimula R6 LME, en yeni ve geleceğin taşıt teknolojilerinin verimliliğinin sürdürülmesini sağlamak üzere düşük kül ve kükürt oranlarıyla formüle edilmiştir. Mercedes-Benz, MAN ve diğer OEM'lerin kükürt ve fosfor içeriğinin sınırlanması gereklerinden daha iyi özelliklere sahip Shell Rimula R6 LME test edilmiş ve koruma sağladığı kanıtlanmıştır.


Enerji tasarrufu
Shell Rimula R6 LME, taşıtlarınızın yakıt tüketimine ve işletmenizin maliyetlerine olumlu katkılarda bulunabilir. Lider motor ve taşıt üreticileriyle yakın işbirliği içinde geliştirilen bu ürün, yakıt tasarrufu yönünde yararlar sağlamakla kalmaz, ayrıca en son düşük emisyonlu ekipmanların dayanıklılık ve performans gereklerini de karşılar.

Bağımsız olarak doğrulanan yakıt tasarrufu
Bunu sadece biz söylemiyoruz. İngiltere'nin lider süpermarketlerinden birisindeki kamyon filosuyla yapılan denemelerde müşteri Shell Rimula R6 LME'nin, tipik bir 10W-40 yağına kıyasla 100,000 km'lik bir yağ değiştirme aralığında %2,0'ye kadar yakıt tasarrufu gerçekleştirdiğini teyit etmiştir.

*Raporun tamamı talep üzerine temin edilebilir.


Bakım tasarrufları
Shell Rimula R6 LME, lider motor üreticileri ile işbirliği içinde geliştirilmiştir ve en son motorlarda mükemmel bir piston temizliği sağlar. Mercedes-Benz ve diğerleri tarafından uzun yağ değiştirme uygulaması için onaylanan Shell Rimula R6 LME, MB OM501 motor testinde referans yağın piston temizliğinden %25 daha iyi bir temizlik sağlamıştır. Shell Rimula R6 LME'nin, yağ bakım aralığı boyunca uzun motor ömrü ve koruma sağlayıp sağlamadığı test edilmiştir.

Shell RimulaR6 LME, OEM limitleri ve diğer rakip ürünler karşılaştırıldığında gelişmiş katalist/filtre uyumluluğu için "SAPS"yi büyük ölçüde azaltır.

Shell Rimula R6 LME'yi kullanmalı mısınız?
Shell Rimula R6 LME, birçok karayolu, ağır yük uygulamalarında kullanılmaya uygundur. Bu yağ, Mercedes-Benz, MAN, DAF ve diğer üreticilerin karışık Euro 2, 3, 4 ve 5 motor tiplerine sahip filoları ile modern, düşük emisyonlu taşıtlarındaki çok çeşitli kamyonculuk ve toplu taşıma uygulamaları için özellikle uygundur. Shell Rimula R6 LME, ACEA E6 ve E7 gibi endüstri spesifikasyonlarının performans gereklerinden daha iyi bir performansa sahiptir ve DPF takılı taşıtlar için idealdir.


Spesifikasyonlar ve onaylar
SAE viskozite derecesi: 5W-30 ACEA: E6, E7; Cummins: CES 20077; MAN: M3477; MB Onay: 228.51.


R6 LME yağları nasıl güvenli bir şekilde kullanılır
Shell Rimula R6 LME yağlarının, önerilen uygulamaya göre uygun şekilde kullandığınız sürece ciddi bir sağlık ya da güvenlik tehlikesi arz etmesi olası değildir. Cilde temasından kaçınmanız ve kullanılmış yağa karşı dayanıklı eldivenler giymeniz gerekir. Yağın cildinize temas etmesi durumunda, derhal sabunlu su ile yıkayın. Kullanılmış yağları atmak için yetkili bir toplama noktasına götürün. Toprağa, kanalizasyona ya da suya dökmeyin.

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34