• Shell Rimula R6 ME 5W-30 - 209 L

Shell Rimula R6 ME 5W-30 - 209 L

13.055,00 ₺
Stok Durumu: Satışa Kapalı - Stok Sorunuz

Shell Rimula R6 ME 5W-30 - 209 L

Tam Sentetik Ağır Hizmet Dizel Motor Yağı Shell Rimula R6 ME, Dinamik Koruma (Energised Protection) yağları, sürüş koşullarınıza sürekli uyum sağlayan tam sentetik baz yağ ve geliştirilmiş katık teknolojisi ile yüksek seviyede hassas koruma sağlar. Shell Rimula R6 ME; kuruma bağlı aşınmaya ve piston ve motor depozitlerine karşı koruma sağlayan, yakıt ekonomisi ve uzun yağ değişim periyodu ile maliyetlerde tasarruf elde eden bir formülasyon ile geliştirilmiştir.


PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
• Bakım Maliyetlerinde Azalma: Shell Rimula R6 ME, Mercedes-Benz, MAN, DAF, Volvo ve diğer lider motor üreticilerinin gereksinimlerini karşılayarak, motor koruması ve dayanıklılığından ödün vermeden kullanıcıların bakım planlamalarını optimize ve ekipman kullanılabilirliğini en üst seviyeye taşımalarını sağlar.
• Üstün Piston Temizliği: Shell Rimula R6 ME, geliştirilmiş katık teknolojisini kullanarak uzun motor ömrü için gerekli olan yüksek seviyede piston temizliği sağlar.
• Düşük Aşınma – Uzun Motor Ömrü: Shell Rimula R6 ME, silindir yüzeyi perdahlanmasını ve supap grubu aşınmasını kontrol etmek sureti ile motor ömrünü maksimize ederek birçok Avrupa, Amerikan ve Japon üreticilerinin aşınmaya karşı koruma gereksinimlerini karşılar.
• Yakıt Ekonomisi: Shell Rimula R6 ME, yüksek viskozite sınıfındaki yağlarla kıyaslandığında, yakıt tüketimini azaltarak tasarruf sağlar.


UYGULAMALAR
* Karayolu Ağır Hizmet Uygulamaları: Mercedes-Benz, MAN, DAF, Volvo ve diğer düşük emisyonlu motorlara sahip araçların taşımacılık uygulamalarında kullanılır. Ayrıca Volvo, Renault, DAF, Scania, gibi Avrupalı üreticilerin; Cummins, Mack gibi Amerikalı üreticilerin ve birçok Japon motor üreticisinin performans kriterlerini karşılar veya aşar. Caterpillar motorları için tavsiye edilmez.
* Düşük Emisyonlu Motorlarda Kullanım: Shell Rimula R6 ME, birçok Avrupalı motor üreticisinin Euro 2, Euro 3 ve bazı Euro 4 motor uygulamalarının gereksinimlerini karşılar. Özellikle düşük emisyonlu ve dizel partikül filtresi (DPF) ile donatılmış motorlar için üretilmiş düşük emisyonlu ürünlerimizden Shell Rimula R6 LM/M’nin kullanımını tavsiye ediyoruz.


PERFORMANS ÖZELLİKLERİ
Bakım maliyetlerinde azalma
Üstün piston temizliği
Düşük aşınma - uzun motor ömrü
Yakıt ekonomisi


STANDARTLAR VE SPESİFİKASYONLAR
ACEA E7, E4
API CF
Cummins CES 20072
MAN 3277
Mercedes-Benz 228.5
MTU Category 3
Renault Trucks RXD
Scania LDF-2
VOLVO VDS-3

Müşteri Hizmetleri (0850) 888 12 34